Waluty

Czy gramatura i grubość kartonu ma znaczenie?

Kartony wykorzystywane są w różnych celach, jednym z nich będzie wysyłanie w nich paczek, innym na przykład organizacja przeprowadzek, ale także pakowanie różnych artykułów i produktów w warunkach domowych. Zastosowanie kartonów jest oczywiście o wiele szersze i korzystając z nich, warto jest wiedzieć więcej, na temat ich gramatury i sprężystości, aby móc lepiej dobierać opakowania kartonowe do jego przeznaczenia.

Paczki i ich znaczenie. Zwracamy uwagę na to, jak ważna jest funkcja przewoźników

Bez Poczty i firm kurierskich, nie byłoby możliwe wysłanie paczek, co jest niezbędne w dzisiejszych czasach. Wielu przewoźników dostarcza tysiące paczek do polskich domów, a także za granicę. Niezależnie od tego, czy wysyłasz paczki kurierem, czy paczkomatem, ani na jaką skalę wysyłasz swoje paczki, to na pewno potrzebujesz do tego dobrej jakości opakowania. W grę wchodzi zarazem folia bąbelkowa, jaki dobrej jakości kartony do wysyłki. A zatem, czy grubość i gramatura kartonu ma znaczenie przy pakowaniu paczek?

Grubość kartonu a waga paczki. Czy grubość kartonu będzie miała znaczenie podczas wysyłki paczki?

Dobrze spakowana paczka musi być w odpowiednio dobranym do tego celu kartonie. Jego grubość będzie tutaj miała ogromne znaczenie. Wyobraźmy sobie ciężką, kanciastą rzecz, która do transportu owinięta została cienkim kartonem. Jej podróż w całości prawdopodobnie nie będzie długa. A więc karton odpowiedniej grubości jest niezbędny do spakowania paczki, szczególnie jeśli jej kształt i waga nie są standardowe.

Gramatura kartonu. Kartony jednowarstwowe, pięciowarstwowe, a także faliste i bez fali

Gęstość kartonu to inaczej mówiąc, jego gramatura. To ona decyduje o tym, czy karton jest odpowiednio mocny. Znaczenie tutaj ma także to, czy karton jest falisty, czy też nie, to od tego zależy, czy karton będzie bardziej sprężysty, czy też nieco bardziej sztywny. Kartony mogą być jednowarstwowe, dwuwarstwowe, a nawet pięciowarstwowe. W wielu przypadkach pomocny okaże się także karton z grubym dnem, szczególnie przydatny będzie on przy ciężkim pakunku.

Te informacje w zupełności wystarczają do tego, aby wybrać najlepszy dla siebie karton. Wiedząc już coś więcej o gramaturze kartonu i o jego sprężystości, będziecie wiedzieli, jaki karton wybrać do spakowania swojej paczki, do przechowywania w nich rzeczy, czy też do transportu, a także do przeprowadzek, czy też do pakowania artykułów spożywczych. Sprawdź ofertę naszego sklepu z kartonami. Mamy szeroki asortyment, na pewno znajdziecie coś dla siebie.


Powrót do wszystkich
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu