Waluty

Ekologiczne wypełnianie przesyłek - jak to zrobić

Każda przesyłka, niezależnie od tego, jakiej jest wielkości i co zawiera, może być przygotowana w sposób ekologiczny. Opakowania ekologiczne nie tylko pozwalają chronić środowisko naturalne, ale też są dużo tańsze. Dodatkowo, opakowania utrzymane w stylu zero waste przyciągają sympatię coraz większej rzeszy klientów, którzy zmęczeni są już postępującym marnotrawstwem zasobów. Czym właściwie jest ekologiczne pakowanie przesyłek? Przyjrzyjmy się sprawie bliżej.

Jak zapakować paczkę w duchu zero waste?

Istotne jest tutaj nie tylko opakowanie zabezpieczające wnętrze, ale także wypełnienie amortyzujące pakunek. Rozmiar opakowania powinien być dopasowany do przesyłanej zawartości. Często spotykanym błędem w pakowaniu jest wybierania opakowania zbyt dużego, do którego trzeba zapakować współmiernie dużo wypełnienia. Jeśli przesyłamy słoik z miodem, jest to uzasadnione. Jeśli do paczki pakujemy przedmioty nietłukące się, takie jak np. tubki pasty do zębów, rozmiar paczki powinien być odpowiednio mniejszy.

Ekologiczne kartony

Wśród osób, które wybierają ekologiczne opakowania, najpopularniejsze są kartony. Opakowania z drewna, plastiku lub innych surowców, mimo że są piękne i dobrze pracują na wizerunek firmy, pozostają poza kategorią opakowań ekologicznych. Kartony, najlepiej te niebielone, wykonane z surowców z odzysku, dobrze spełnią swoją rolę zabezpieczającą zawartość, a jednocześnie są jednym z najlepszych wyborów, jeśli na sercu leży nam dobro naszej planety. Są biodegradowalne i pozbawione toksycznej farby. Po użyciu łatwo je zgiąć i przechowywać w sprasowanej formie, wraz z innymi tego typu kartonami.

Eko wypełniacze do paczek

Do kartonowych opakowań dobierzmy ekologiczne wypełnienie zabezpieczające zawartość. Unikajmy folii i syntetycznych wypełniaczy. Styropian, folia bąbelkowa, czy foliowe poduszki powietrzne dobrze spełniają swoje role, ale nie są to ekologiczne wypełniacze do pudełek. Najlepszym pomysłem jest wykorzystywanie materiałów, których używamy na co dzień i które, zamiast trafić do kosza, mogą służyć jako eko wypełniacze do paczek. Są to stare podarte dokumenty, pocięte opakowania po jajkach, kawałki zużytych opakowań papierowych, czy wiórki powstałe po cięciu drewna. Jeśli jednak potrzebujemy większych ilości wypełniaczy, bp np. prowadzimy sprzedać wysyłkową, wówczas powstaje potrzeba zorganizowania sobie dobrego dostawcy tego typu materiałów do pakowania. Warto wówczas szukać wśród tych, którzy działają w sposób ekologiczny.

Skropak

Świetnym amortyzatorem, który wpisuje się w myśl zero waste, będzie skropak. Jest to materiał wykonany na bazie składników pochodzenia roślinnego. Doskonale imituje styropianowe kulki, ale w przeciwieństwie do niego, jest całkowicie biodegradowalny i nadający się do kompostowania. Jest to materiał elastyczny, mocny, wytrzymały i jednocześnie lekki. Można wypełnić nim przesyłki z najbardziej nawet wrażliwą na wstrząsy zawartością, tj. szklane butelki, substancje chemiczne, czy przedmioty o nieregularnym kształcie lub wątłej konstrukcji.

Flo-pak

Do zabezpieczania cięższych przesyłek wykorzystuje się flo-pak. Jest to mocny surowiec, pozyskiwany z recyklingu skrobi kukurydzianej. Nie wypada z pudełka, dostosowuje się kształtem do przedmiotu, który otacza w kartonie, jest wytrzymały i świetnie amortyzuje.

Papier krepowany na rolce

Papier krepowany na rolce to kolejna propozycja dla tych, których interesują ekologiczne wypełniacze do pudełek. Ze względu na swoje właściwości, chętnie jest wykorzystywany do zabezpieczania rur, podłużnych części mechanicznych oraz profilów.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu