Waluty

Ekologiczne zamienniki folii bąbelkowej

Podczas wysyłania przesyłki ważne jest jej doskonałe zabezpieczenie, by zawartość trafiła do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Istnieje wiele sposobów na pakowanie produktów, które mają bezpiecznie dotrzeć do klienta, jednak coraz bardziej są powszechne trendy ekologiczne, gdzie rezygnuje się z plastikowych elementów takich jak taśma czy folie. W ten sposób powstają ekologiczne paczki, które doskonale spełniają swoją funkcję.

Wypełniacze paczki

Często stykamy się z problemem dopasowania pudełka do przesyłanej zawartości. Pozostające puste miejsca między przedmiotem, a ścianami kartonu budzą wątpliwość, czy w trakcie transportu przedmiot nie będzie przesuwał się, co też mogłoby spowodować jego zniszczenie. Popularnym sposobem na wypełnienie przestrzeni jest wykorzystanie folii bąbelkowej, która dzięki pęcherzykom powietrza stanowi doskonałe zabezpieczenie przedmiotu. Folia bąbelkowa jest jednak wytwarzana z plastiku, więc nie jest to zbyt ekologiczne rozwiązanie.

Zamiennikiem folii bąbelkowej może stać się skropak. Ten ekologiczny wypełniacz do paczek doskonale zamortyzuje przedmioty umieszczone wewnątrz przesyłki. Skropak wyglądem przypomina chrupki i jest w 100% ekologiczny, gdyż został wykonany z materiałów pochodzenia roślinnego (zazwyczaj jest to skrobia ziemniaczana lub kukurydziana). To czyni go biodegradowalnym i nietoksycznym. Łatwo można go zutylizować, gdyż jest rozpuszczalny w wodzie. Po spełnieniu swojej funkcji skropak można wyrzucić do pojemnika BIO, kompostu lub rozpuścić przy użyciu ciepłej wody.

Skropak jest niedrogi, szybki w użyciu i chroni przedmioty o różnym kształcie i rozmiarze, stąd będzie on doskonałym wypełnieniem paczek mieszczących małe, delikatne rzeczy np. szkło, porcelanę, jak również sprzęty elektroniczne czy kosmetyki.

Ekologia ważnym wyznacznikiem marki

Wiele sklepów e-commerce odchodzi od tradycyjnych sposób pakowania na rzecz ekologicznych zamienników. Dzieje się tak za sprawą wymagań klientów, którzy dokonują coraz bardziej świadomych zakupów, tak by nie szkodzić środowisku naturalnemu. Sklepy e-commerce, które oferują możliwość ekologicznego zapakowania towarów otwierają się na nowych klientów – tych żyjących w stylu vege lub bio. Niewątpliwie metoda pakowania przy pomocy skropaka będzie zyskiwała grono sympatyków nie tylko ze względu na jej ekologiczność, ale i większą wytrzymałość materiału względem naturalnych wypełniaczy polistyrenowych.

Hurtownia opakowań posiada ekologiczny skopak o różnych objętościach, który będzie bezpiecznym wypełnieniem dla różnego rodzaju transportowanych przedmiotów.


Powrót do wszystkich
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu