Waluty

Folia bąbelkowa - rodzaje i popularne zastosowanie

Głównym zadaniem folii bąbelkowej jest zabezpieczanie przesyłek pocztowych. Oprócz tego ma ona jeszcze kilka innych zastosowań. Z naszego artykułu dowiesz się jakie występują rodzaje folii bąbelkowej, a także jakie mają one zastosowania.

Rodzaje folii bąbelkowej

Do rodzajów folii bąbelkowej zaliczamy:

 • folie bąbelkowe w rolce;
 • folie bąbelkowe antystatyczne;
 • woreczki bąbelkowe;
 • folia duży bąbel;
 • blanki;
 • folie bąbelkowe perforowane;
 • folie bąbelkowe laminowane innymi materiałami (na przykład folie z nadrukiem reklamowym, pianki, włóknina, papier).

Oprócz tego folia pęcherzykowa dzieli się również na grubość i możemy wyróżnić następujące rodzaje:

 • najcieńsza, 2-warstwowa folia o gramaturze około 38 kg/m³;
 • grubsza folia o gramaturze około 45 kg/m³ w wersji 2-warstwowej oraz około 60 kg/m³ w wersji 3-warstwowej;
 • mocna folia o gramaturze około 60 kg/m³ w wersji 2-warstwowej oraz około 75 kg/m³ w wersji 3-warstwowej;
 • najmocniejsza i najgrubsza folia w gramaturze około 110 kg/m³ zarówno w wersji 2 jak i 3-warstwowej.

Jakie folia bąbelkowa ma zastosowanie?

1. Folie bąbelkowa jako materiał termoizolacyjny Czy wiesz, że folia pęcherzykowa idealnie nadaje się do termoizolacji budynków? Odkrywcami tego zjawiska byli Alfred Fielding i Marc Chavannes. Mężczyźni na samym początku sprzedawali ją jako izolację termiczną.

2. Folia bąbelkowa jako materiał do ochrony przed wstrząsami delikatnych przedmiotów podczas wysyłki przedmiotów Bez wątpienia jest to podstawowa robi folii w dzisiejszych czasach. Za jej pomocą można skutecznie zabezpieczyć przedmioty przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

3. Folia bąbelkowa jako materiał termoizolacyjny do ścian oraz dachów Cechą charakterystyczną folii bąbelkowej jest duży opór cieplny. W związku z tym ma ona trochę inne właściwości niż wszystkie pozostałe materiały izolacyjnej, dzięki czemu nadaje się do termoizolacji ścian, a także dachów. Folia bąbelkowa nie pozwala na przenikanie energii oraz nie pochłania jej. Niemniej jednak powoduje to odbijanie się energii od warstwy izolującej. Oprócz tego folię wykorzystuje się do produkcji laminatów, a także znajdują zastosowanie do izolowania kanałów wentylacyjnych, klimatyzacji oraz pod ogrzewanie podłogowe.

4. Zastosowanie folii pęcherzykowej w bramach garażowych Bramy garażowe to kolejny element przy którym używana jest folia bąbelkowa. Łączona jest ona w takiej bramie z dwiema warstwami folii poliestrowej metalizowanej. Przyspiesza to potęguje to znacznie działanie termorefleksyjne izolacji. Folia pęcherzykowa zapobiega również kondensacji pary wodnej.

5. Terapeutyczne działanie folii bąbelkowych Ostatnim zastosowaniem jakie opiszemy w tym tekście jest terapeutyczne zadanie folii pęcherzykowej. Wiele osób czuje ukojnie, gdy zaczyna nią pstrykać. Folia wydaje charakterystyczny dźwięk, który ma działanie wyjątkowo relaksujące. W dodatku taka folia jest daje także dużo zabawy dzieciom.

Reasumując folią bąbelkowa to wyjątkowo uniwersalny i przydatny produkt, mający wiele zastosowań w wielu różnych dziedzinach i branżach.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu