Waluty

Gumka recepturka – genialna w swej prostocie

Niewątpliwie gumki recepturki wykorzystywane są w biurze,  pracy,  magazynach, urzędach, aptekach,  hurtowniach, a nawet naszych domach. Ze względu na to, że są tanie, niewielkie, kolorowe i bardzo wygodne w eksploatacji. To ich elastyczność i stosunkowo duża wytrzymałość sprawiają, że są tak cenionymi akcesoriami biurowymi. Gumka recepturka – genialna w swej prostocie cechuje się wszechstronnym zastosowaniem. Poza oczywistymi funkcjami, znajdujemy dla nich propozycje, które mogą ułatwić codzienne użytkowanie wielu artykułów. Przekonajmy się, jakie są pomysły na wykorzystanie gumek recepturek, które warto zapamiętać i je wykorzystać.

Praktyczne zastosowanie gumek recepturek

Elastyczna gumka recepturka, tania w zakupie idealnie nadaje się do spinania lub związywania paczek, listów, a także dokumentów w biurze. Przydaje się podczas prac domowych, a nawet można wykorzystać do spięcia dłuższych włosów. Bezsprzecznie w firmach zajmujących się sprzedażą jest obowiązkowym elementem wyposażenia. Sprawdza się w przemyśle, rolnictwie i ogrodnictwie. Zakupić ją można w szerokiej palecie kolorystycznej, jak i różnych rozmiarach. Co więcej, faktem jest, że do wyboru mamy gumki klasyczne, krzyżowe, zaczepowe oraz lateksowe.

Gumowe bransoletki ratujące życie

Oczywiście początek jej istnienia, znalazł zastosowanie w aptece. Związywano receptę umieszczoną  na opakowaniu z lekarstwem.
Godne uwagi jest, że w dzisiejszych czasach ratuje również życie. Faktem jest, że osoby starsze lub chore na ręce założoną mają kolorową, gumową opaskę. Wykonana ona jest z materiału co gumka, jednak jest szersza.  Symbolizuje ona chorobę jak np. cukrzyca czy padaczka. Istotne jest, że można wygrawerować również grupę krwi czy prośbę o kontakt do lekarza lub bliskiej osoby.

Niecodzienne zastosowania gumki recepturki

Przede wszystkim w kuchni podczas przyrządzania potraf często myjemy ręce, co powoduje, że mamy śliskie dłonie, a akurat musimy odkręcić słoik. Z pomocą przychodzi gumka recepturka, którą można założyć na wieczko i wyeliminuje ślizganie się rąk. Można podłożyć pod deskę do krojenia, dzięki czemu nie będzie się przemieszczać po blacie. Kto by pomyślał, że gumki recepturki pomogą w pakowaniu drugiego śniadania na następny dzień – krojąc jabłko w cząstki zwiążmy je gumką recepturką. W rezultacie wyeliminuje to ciemne plamy, które powstają, jeżeli jabłko jest rozkrojone. Może to być również sposób na oznaczenie kubków podczas imprezy.

Gumka recepturka sprawdzi się nie tylko w kuchni

Faktem jest, że każdy z Nas w domu boryka się z problemem poplątanych i porozrzucanych kabli i przewodów. Dzięki gumkom recepturkom szybko można się rozprawić i nadać estetyczny wygląd pomieszczeniu. Pomaga nawet wtedy, gdy mam kryzysową sytuację i przestanie pracować nam suwak, bądź spodnie okażą się za małe. Przewiązana przez suwak i zaczepiona do guzika pozwoli nie spadać spodniom. Połączenie guzika z dziurką pozwoli na komfort korzystania i sprawią, że spodnie będą pasowały w pasie.

Podsumowując gumki recepturki to nieodłączny element, który znajduje się w każdym domu czy pracy. Pomaga w kryzysowych sytuacjach i codziennych czynnościach. Jest genialna w swej prostocie.


Powrót do wszystkich
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu