Waluty

Jak dobrać wypełniacze do paczek z kosmetykami?

Wypełniacze do paczek stosuje się z wielu powodów. W zależności od pakowanego przedmiotu bądź specyfiki branży konieczne jest zastosowanie innych materiałów. Najczęstszym powodem dla starannego pakowania paczek wraz z wysokiej jakości wypełniaczem jest zabezpieczenie, lecz nie tylko.

Z jakiego powodu stosuje się wypełniacze do paczek?

Odpowiednie wypełniacze, takie jak poduszki powietrzne do pakowania, pozwalają ograniczyć nieprzewidywalna mobilność pakowanych przedmiotów wewnątrz kartonu. Zminimalizuje to szanse na uszkodzenia wynikające z niewłaściwego transportowania. W niektórych sytuacjach wypełniacz wewnątrz paczki pozwala zabezpieczyć także ostre, wystające lub krucze przedmioty. Innym powodem dla stosowania wypełniaczy jest estetyka.

Eleganckie przedmioty klasy premium zwykle są pakowane w dopasowaną kolorystycznie bibułę pakową oraz ekologiczny wypełniacz. Dzięki temu całość paczki wygląda odpowiednio luksusowo, a zakupiony produkt jest wyeksponowany.

Również amortyzacja wysyłanego przedmiotu może być motywacja do stosowania wypełniaczy, takich jak skropak. Podczas transportu paczka może zostać uszkodzona lub zgnieciona. A dzięki zastosowaniu odpowiedniego wypełniacza, przewożony przedmiot może zostać zachowany w nienaruszonym stanie.

Najpopularniejsze rodzaje wypełniaczy do paczek

Obecnie na rynku dostępne są liczne rodzaje wypełniaczy do paczek. Dzięki temu z łatwością można dopasować metodę do przewożonego produktu. Wiele nowoczesnych firm sięga po wypełniacze ekologiczne lub dopasowane kolorystycznie do marki. Bardzo popularnym wyborem są przegródki wewnątrz paczki. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu minimalizują niekontrolowane ruchy przedmiotów wewnątrz paczki, nawet podczas wyjątkowo nierozważnego transportowania. Bardzo często są wybierane do przewozu butelek, słoików i kosmetyków – wszelkich rzeczy opakowanych w szkło. Często stosowanym i bardzo skutecznym sposobem są także poduszki wypełnione powietrzem. Świetnie sprawdzają się podczas transportu niewielkich, lekkich przedmiotów. Pozwalają świetnie zamortyzować przewożone drobiazgi. Obecnie dostępne są poduszki wykonane z materiałów biodegradowalnych.

Tradycyjnym wypełniaczem jest także folia bąbelkowa. Najczęściej wybierana jest do zabezpieczania ciężki, szklanych przedmiotów, lecz ze względu na trendy ekologiczne, wychodzi z powszechnego użycia.

Znacznie bardziej ekologicznym wyborem są wiórki papierowe z recyklingu. Są bardzo skuteczne i przyjazne środowisku. Równie efektywny jest także papier nacinany. Na eko rozwiązania decydują się firmy opierające swój marketing na komunikatach zero waste.

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni wypełniacz do paczek?

Wybierając odpowiednie wypełniacze do paczek, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na pakowany przedmiot oraz wielkość opakowania zewnętrznego. W zależności od kształtu pakowanego przedmiotu należy rozsądnie dobrać wypełnienie. Dla jednego rodzaju przedmiotów lepszym wyborem jest papier pakowy, a dla innych folia bąbelkowa.

Kluczowe jest także występowanie ostrych lub wystających elementów. W takiej sytuacji konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie. Podobnie w sytuacji, gdy pakowany przedmiot jest bardzo kruchy lub delikatny – np. wykonany ze szkła. Wpływ na wybór odpowiedniego materiału do pakowania ma także waga przedmiotu. Jeśli jest zbyt ciężki, niektóre delikatne wypełnienia mogą okazać się niewystarczające. Równie istotna jest wielkość przedmiotu względem wielkości opakowania zewnętrznego. Jeśli pomiędzy pakowanym przedmiotem a kartonem znajduje się zbyt wiele pustego miejsca, konieczne będzie zastosowanie bardziej objętościowego wypełniacza.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu