Waluty

Jak pakować przedmioty szklane do wysyłki

Istotnym problemem przedmiotów szklanych jest to, że są delikatne i w związku z tym bardzo szybko ulegają uszkodzeniu. Mogą one być transportowane tylko wówczas, gdy są stabilnie zapakowane. Do ich zabezpieczania doskonale nadają się: przekładki tekturowe oraz folia bąbelkowa duży bąbel. Wszystkie zabezpieczone z pomocą odpowiednich wypełniaczy przedmioty szklane mają znacznie większą szansę na to, aby dotrzeć do celu nieuszkodzone.

Jaki powinien być karton do pakowania szklanych przedmiotów?

Przedmioty szklane są wykonane z kruchego materiału, a to sprawia że wymagają solidnego zapakowania. Do tego celu najlepiej nadają się pudła kartonowe. Podobnie jak w przypadku wielu innych towarów wrażliwych na uszkodzenia i w tym wypadku karton nie powinien posiadać uszkodzeń mechanicznych. Jego ścianki nie mogą być:

  • rozdarte,
  • zagniecione,
  • wybrzuszone.

Warto też zwrócić uwagę na to, aby tekturowe opakowanie nie było zalane wodą lub inną cieczą. Takie opakowania nie są bowiem stabilne oraz bezpieczne dla szklanych produktów.

Decydując się na zapakowanie tego typu przedmiotów trzeba zawsze dobrze oszacować ciężar wysyłanego przedmiotu i upewnić się czy wybrany przez nas karton jest w stanie go utrzymać. Warto pamiętać o tym, że każde pudełko na szklane przedmioty powinno być odpowiednio sztywne oraz grube. Najlepszym wyborem są takie kartony, które posiadają kilka warstw. Trzeba także pamiętać o tym,że opakowanie nie może być zbyt duże, gdyż wówczas w wyniku wstrząsów spowodowanych transportem znajdujące się w środku szkło mogłoby się swobodnie przemieszczać i w związku z tym uszkodzić.

Czym wypełnić karton oraz jak go dobrze zabezpieczyć?

Przedmioty szklane podczas transportu nie powinny się przemieszczać. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy podczas pakowania wykorzystamy takie wypełniacze do paczek, które będą dobrze amortyzowały wstrząsy. W tym celu warto użyć przekładki tekturowe, które to oddzielą poszczególne przedmioty od siebie oraz od ścian opakowania. Dobrym pomysłem jest wypełnienie wnętrza kartonu kawałkami styropianu, papieru lub gąbki. Jeżeli w paczce znajduje się kilka przedmiotów, to wówczas warto zabezpieczyć każdy z nich folią bąbelkową lub włożyć je do osobnych kartoników. Po zapakowaniu szła karton trzeba koniecznie szczelnie zamknąć i owinąć folią strecz.

Bardzo ważne jest również to, aby poinformować kuriera o tym, że w paczce znajdują się delikatne przedmioty. W tym celu warto użyć naklejkę z napisem „uwaga szkło”. Każdy zabezpieczony w taki sposób przedmiot, nawet bardzo kruchy, potrafi trafić do klienta w nienaruszonym stanie.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu