Waluty

Jak ułożyć towar na palecie i go zapakować?

Transportowany ładunek może ulec zniszczeniu na każdym etapie magazynowania, kompletowania, wysyłki czy rozładunku. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości materiały do pakowania i przechowywania oraz transportowania. Należy też wiedzieć, jak układać towar na palecie, aby był jak najmniej podatny na uszkodzenia.

Dobre zabezpieczenie palet w transporcie

Po pierwsze, istotna jest trafna ocena obciążeń, które będą działały na paletę oraz oszacowanie, czy konkretna konstrukcja jest w stanie je znieść. Sprawdzamy, ile ważą produkty i w którym miejscu paleta będzie najbardziej obciążona (tam folia strecz owijająca towar powinna mieć więcej warstw niż w pozostałych partiach ładunku). Weryfikujemy koniecznie, czy paleta nie ma uszkodzeń. Palety powinny być ułożone obok siebie w bezpiecznej odległości. Aby zabezpieczyć kanty, warto zastosować oddzielające kartonowe kątowniki na rogi palety.

Dopasowane opakowania zbiorcze

Po drugie, zadbajmy o odpowiednie opakowania zbiorcze dla przewożonych towarów. Folia pęcherzykowa jest odpowiednia dla ładunków, które mogą się połamać, zgnieść lub stłuc (np. szkło) w transporcie. Folią należy zabezpieczyć przewożony towar, a następnie włożyć go do kartonowego pudełka. Im mocniejszy jest karton, tym większe jest bezpieczeństwo przewożonych przedmiotów. Poskładane w całość pudełka należy okrążyć folią stretchową. Ważne jest, aby, niezależnie od tego, czy jest to transparentna folia stretch, czy czarna folia stretch, był to produkt o odpowiedniej gramaturze. Dodatkowym zabezpieczeniem dla towarów na paletach są pasy bezpieczeństwa, które stabilizują je w ładowni auta. Jeśli mamy do czynienia z przedmiotami gabarytowymi, warto zabezpieczyć ich narożniki. Służą temu specjalne piankowe lub plastikowe zabezpieczenia na rogi.

Jakie gadżety ułatwiają przygotowywanie towarów na paletach?

Praca nad przygotowywaniem towarów do transportu może być żmudna i mecząca. Dlatego warto zaopatrzyć się w narzędzia, które ułatwią nam nie tylko oklejanie opakowań zbiorczych, ale które sprawią, że zabezpieczanie całych palet będzie prostsze. Bardzo dobrym gadżetem jest dyspenser do folii stretch, dzięki któremu nie będziemy musieli za każdym razem szukać końcówki urwanej przy ostatnim użyciu folii na rolce. Dyspensery dobrze układają się w dłoni i ograniczają obciążenia, jakie nakładamy na nasze stawy łokciowe podczas tradycyjnego okręcania towarów folią stretchową. Ma to szczególnie istotne znaczenie, gdy pracujemy z wielkimi rolkami.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu