Waluty

Jak uporządkować zabawki w pokoju dziecka?

Dzieci kochają się bawić. Co do tego nikt nie ma chyba wątpliwości. Ich zabawy wiążą się jednak najczęściej z ogromną ilością porozrzucanych po całym domu zabawek. Utrzymanie porządku w pokoju naszego malucha stanowi więc nie lada wyzwanie. Jak uporządkować zabawki w pokoju dziecka? Zadanie utrzymania porządku można na szczęście nieco ułatwić stosując się do naszych porad i wykorzystując przy tym kilka pomocnych organizerów.

Nauczymy dzieci dyscypliny…

Pierwszym krokiem powinno być nauczenie naszej pociechy segregowania rzeczy. Pozwoli to w przyszłości je łatwo znaleźć. Pokażmy więc dziecku, że najlepiej układać książki z książkami, pluszaki z pluszakami itd. Pozwól dziecku wybrać gdzie ma układać dane zabawki i pilnuj aby trzymało się tak obranego schematu. Drugim krokiem jest regularne porządkowanie. Jeżeli dziecko nie bawi się już jakimiś zabawkami to warto rozważyć ich oddanie komuś innemu. Nie gromadźcie zbędnych zabawek.

Kolejnym krokiem do utrzymania porządku w dziecięcym pokoju powinno być ustalenie strefy tak zwanego kontrolowanego bałaganu. Żaden malec nie będzie zadowolony, jeżeli będzie musiał traktować swój pokój jak jakieś sterylne laboratorium. Ustalcie zatem ograniczoną przestrzeń na której wasza pociecha będzie mogła spokojnie pozwolić sobie na porozrzucanie zabawek.

Porządkowanie zabawek z dzieckiem

Miejcie też na uwadze, że dzieci bardzo ładnie przestrzegają ustalonych zasad jeżeli tylko będą one dla nich proste i zrozumiałe. Jeżeli zatem będziecie konsekwentni w egzekwowaniu porządku w pokoju dzieci nabiorą nawyku sprzątania i z czasem same zaczną doceniać plusy mieszkania w czystym i uporządkowanym pokoju. Wiemy już zatem jakich nawyków powinno nabrać dziecko. Teraz zastanówmy się jak można mu to ułatwić. Trzeba na pewno zainwestować w odpowiednie organizery do pokoju dziecka. Wszystko zależy oczywiście od potrzeb. Istotny będzie tutaj wystrój pokoju ponieważ organizer może stanowić jego bardzo ładne uzupełnienie. Ponadto dzieci dużo chętniej korzystają z przedmiotów które posiadają unikalny kształt czy też ciekawą grafikę.

Pierwszą opcją jest zainwestowanie w kosz na zabawki. Jest to uniwersalny dodatek który będzie dobrze komponował się w każdym pokoju. Do kosza można umieścić zarówno zabawki jak i książki czy też inne przedmioty. Alternatywą dla kosza są praktyczne pudełka na zabawki. W zależności od potrzeb można zdecydować się na pudełko zamykane lub też takie bez przykrywki. Pudełka mimo, że wydają się niezbyt wielkie są bardzo pojemne i z łatwością zmieścimy je na półce lub ułożymy jedno na drugim w przypadku małej ilości miejsca w pokoju. Kolejną zaletą pudełek jest fakt, że mogą one posiadać ciekawe motywy graficzne, które przykują uwagę dziecka i zachęcą do porządkowania w nich zabawek. Pudełka dekoracyjne stanowią zatem idealne rozwiązanie w przypadku chęci utrzymania porządku z zabawkami.

Jak zatem widzicie utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju nie musi być aż tak trudne. Jeżeli tylko nauczymy dziecko zachowywania porządku po zabawie i damy mu do tego zadania odpowiednie organizery i pudełka dekoracyjne to z całą pewnością problem bałaganu w pokoju przestanie dotyczyć waszego domu.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu