Waluty

Jak wykorzystać opakowania po przesyłkach?

Upcykling, czyli ponowne wykorzystanie materiałów, staje się coraz popularniejszy. W tym kontekście nie pozbywamy się różnego typu opakowań, na przykład po przesyłkach, a próbujemy wykorzystać je w inny sposób, oczywiście, jeśli te są pełnowartościowe i wciąż nadają się do użytku. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie kartonów po przesyłkach.

Ponownie zapakowanie przesyłki

Karton, w którym zostanie doręczona przesyłka bądź foliopak, można wykorzystać ponownie w dokładnie tym samym celu. Coraz częściej na taki krok decydują się nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby prywatne, które sprzedają na przykład ubrania poprzez portale ogłoszeniowe. Ponowne wykorzystanie opakowania do nadania przesyłki jest nie tylko ekologiczne, lecz również ekonomiczne, gdyż pozwala wiele zaoszczędzić. Tak, jak wykorzystujemy torby prezentowe ponownie, tak możemy wykorzystać opakowania po przesyłce.

Pakowanie prezentów

Pudełka kartonowe można wykorzystać do zapakowania prezentu dla bliskiej osoby, kontrahentów czy pracowników. Samo w sobie zwykle nie prezentuje się elegancko, lecz wystarczy kilka drobnych dodatków, aby całkowicie odmienić jego wygląd. Przydatny będzie papier prezentowy, a także wstążki czy bileciki. Opakowania kartonowe sprawdzają się szczególnie przy pakowaniu prezentów o większych rozmiarach bądź takich, które z natury są wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych, na przykład wykonane ze szkła.

Organizery do szafy

Kartony po przesyłkach możemy wykorzystać jako organizery do szafy, zamiast kupować plastikowe czy drewniane modele. Do jednych kartonów wkładamy bieliznę, do innych spodnie czy koszulki. Dzięki temu na półkach możemy utrzymać porządek, a jednocześnie nie musimy dodatkowo wydawać pieniędzy. Co istotne, kartonowe opakowania warto podpisać, dzięki czemu zawsze będziemy wiedzieli, co i gdzie się znajduje. Tymczasem pudełko fasonowe dobrze sprawdzi się do przechowywania biżuterii, zastępując tym samym szkatułkę.

Pudełka na zabawki

Problem porozrzucanych po pokoju zabawek jest doskonale znany osobom, które posiadają dzieci bądź zwierzęta. Jedynym sposobem, aby usystematyzować akcesoria, jest znaleźć im odpowiednie miejsce. W mniejszych mieszkaniach, a także tak, gdzie chcemy zaoszczędzić nieco miejsca, dobrze sprawdzają się właśnie opakowania kartonowe w roli pudełek na zabawki. Zamiast wstawiać kolejną szafę lub komodę, wystarczy ładnie ozdobić pudełko, tworząc z niego miejsce, w którym będą przechowywane zabawki. Tak przygotowane kartony możemy trzymać na przykład pod łóżkiem.


Powrót do wszystkich
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu