Waluty

Jak zabezpieczyć towar na czas transportu?

Przewożenie towarów i produktów producentów do klientów to niewątpliwie spore wyzwanie. Wymaga ono  wiedzy, doświadczenia i uważności. Niewątpliwie jedno niewielkie niedopatrzenie może przyczynić się do milionowych strat dla firm. Właśnie dlatego tak ważne jest sposób jak zabezpieczyć towar na czas transportu? Dobranie odpowiednich opakowań do transportu i zabezpieczenie towaru to klucz do sukcesu.

Najlepszy środek transportu

Przede wszystkim musimy pomyśleć o rodzaju towaru, który chcemy przewieźć. Bezsprzecznie transport lotniczy jest najszybszy, jednak nie wszystkie ładunki nadają się do umieszczenia w luku bagażowym. Samolotem nie możemy przewozić towaru wrażliwego na zmianę ciśnień, turbulencje czy suche powietrze. W przeciwieństwie do transportu powietrznego, transport morski jest stosunkowo powolny. Może potrwać nawet kilkanaście tygodni. W tym wypadku musimy zrezygnować z przewozu produktów świeżych oraz takich, które musimy dostarczyć do klienta stosunkowo szybko. W rezultacie pozostaje Nam jeszcze transport samochodowy, który jest stosunkowo szybkim sposobem na przemieszczanie się. Pamiętajmy jednak o ograniczonej pakowności samochodów i nie przekraczajmy zalecanych parametrów, aby uniknąć wszelkich niebezpiecznych sytuacji.

Opakowania do transportu

Bez wątpienia wybór dobrych opakowań do transportu to połowa sukcesu. Aby dobrze zabezpieczyć ładunek, warto dobrać opakowania zbliżone wielkością do objętości naszych dóbr. W takim przypadku unikniemy kłopotów z ewentualnymi zniszczeniami. Przede wszystkim do transportu wybierzmy pudełka kartonowe i palety, które możemy zamówić u producenta. Takie opakowania są bardzo trwałe i doskonale zabezpieczają towar. Pamiętajmy, by wszelki towar pakować stosunkowo ciasno, aby uniknąć obijania się ich o ścianki. A folia stretch pomoże Nam przed działaniem czynników atmosferycznych.

Zabezpieczenie towaru wewnątrz opakowania

Jeśli ustaliliśmy już, jak przewieziemy nasze towary oraz pomyśleliśmy o opakowaniach do transportu, przychodzi czas na zabezpieczenie towaru wewnątrz skrzynek i pudełek. Ważne, aby nasz towar nie miał zbyt dużo luzu w opakowaniu i był zabezpieczony przed ewentualnym zgnieceniem. Jeśli używamy opakowań kartonowych, warto wypełnić je specjalnymi wypełniaczami. W przypadku dużych transportów sytuacja wygląda nieco inaczej. Tutaj przydadzą się specjalne pasy, za pomocą których przypniemy towar to skrzyni.

Oznakowanie towaru

Niektóre towary są szczególnie wrażliwe na wstrząsy czy upadki. Właśnie dlatego ładunki należy odpowiednio oznaczyć. Wybór taśm pakowych i nalepek z informacjami o zachowaniu ostrożności pozwoli rozwiązać ten problem.

Stosując się do wyżej wymienionych zaleceń znajdą Państwo odpowiedź jak zabezpieczyć towar na czas transportu. Jest to niezwykle istotne i pozwoli na uniknięcie błędów i strat.

 


Powrót do wszystkich
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu