Waluty

Jak zapakować dużą paczkę do wysyłki?

Przygotowanie dużej paczki do wysyłki wiąże się z koniecznością jej odpowiedniego zapakowania. Przepisy firm kurierskich mówią jasno o tym, że każda przesyłka musi być podczas transportu dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniem. Pakownie małych przesyłek zazwyczaj nie jest trudne, natomiast znacznie większym wyzwaniem jest przygotowanie do wysyłki dużych przedmiotów. Jak zapakować dużą paczkę, aby bezpiecznie dotarła do adresata?

Najważniejsze zasady pakowania dużych przedmiotów

Obecnie wiele osób korzysta regularnie z usług przewozowych firm kurierskich. Tacy klienci wiedzą doskonale, że każda paczka do wysyłki powinna być przygotowana w taki sposób, aby tworzyła jednolitą bryłę. Ważne jest również to, aby znajdujące się w środku przedmioty nie przesuwały się, gdyż może to spowodować ich uszkodzenie.

Podczas przygotowywania dużej paczki do wysyłki trzeba przestrzegać kilku zasad. Bardzo ważne jest, aby:

  • każdy przedmiot w paczce był indywidualnie zabezpieczony. Do tego celu idealnie nadaje się folia bąbelkowa,
  • poszczególne przedmioty oddzielić od siebie za pomocą odpowiedniego wypełniacza. Do tego celu doskonale nadaje się skropak, pognieciony papier, gąbka czy granulat styropianowy,
  • dobrze zabezpieczyć paczkę z zewnątrz.

Kartony na wymiar a przygotowanie dużej paczki

Paczki o dużych rozmiarach muszą być solidnie zabezpieczone przed ewentualnym uszkodzeniem. Prace związane z pakowaniem należy zawsze rozpocząć od przygotowania kartonu do wysyłki. Musi on mieć odpowiednie rozmiary oraz być wytrzymały.

Do zapakowania dużych oraz ciężkich przedmiotów najlepiej nadają się kartony 5-warstwowe. Posiadają one podwójne, sztywne oraz wytrzymałe ścianki, dzięki czemu karton nie rozrywa się pod wpływem ciężaru. Co więcej takie pudełka potrafią zabezpieczyć każdą paczkę przed zawilgoceniem.

Po wybraniu odpowiedniego kartonu należy umieścić w jego wnętrzu wszystkie przedmioty w stabilny sposób. Całość należy usztywnić tak, aby paczka nie uległa odkształceniu podczas transportu. W dalszej kolejności należy szczelnie zamknąć karton. Do tego celu doskonale nadaje się taśma klejąca lub taśma papierowa do pakowania. Ta druga bardzo dobrze wpisuje się we współczesne trendy dotyczące ochrony środowiska, a jej stosowanie ma bardzo pozytywny wpływ na otaczający nas ekosystem. Tekturowe opakowania wraz taśmą papierową można bowiem poddać procesowi recyklingu papieru.

Na koniec trzeba użyć niebieski stretch i owinąć nim kilkakrotnie przesyłkę. Każda przygotowana w taki sposób paczka potrafi trafić pod wskazany adres w nienaruszonym stanie.


Powrót do wszystkich
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu