Waluty

Jak zapakować książkę do wysyłki?

Przygotowanie książki do wysyłki wymaga odpowiedniego zapakowania. Czynność ta jest bardzo ważna, gdyż chroni ją przed ewentualnym zniszczeniem. Do tego celu przydaje się zawsze papier do pakowania, folia bąbelkowa lub strecz oraz odpowiedniej wielkości karton.

Pakowanie książki a niezbędne opakowania

Właściwe zapakowanie książki do wysyłki nie jest trudnym zadaniem. Do tego celu można wykorzystać kopertę posiadającą w środku folię bąbelkową. Korzystając z takiego opakowania nie potrzebujemy akcesoriów takich jak: taśma oraz nożyk. Wystarczy włożyć książkę do środka koperty, odkleić zabezpieczenie znajdujące się przy pasku samoprzylepnym i na koniec ją dobrze zakleić.

Każdą przeznaczoną do wysyłki książkę można także zapakować w karton fasonowy. Takie opakowanie w przeciwieństwie do swojego standardowego zamiennika jest bardzo praktyczne, gdyż bardzo wygodnie się zamyka. Dzięki niemu można dobrze zabezpieczyć wszystkie drobne przedmioty.

Bardzo ważne jest, aby użyte opakowania posiadały odpowiedni rozmiar. Hurtownia opakowań oferuje kartony oraz koperty w wielu formatach, więc można z łatwością wybrać takie, które będą idealnie pasować do rozmiaru wysyłanej książki.

Jak zapakować książki do wysyłki?

Wysyłając dwie lub trzy książki z pewnością przydają się pudełka kartonowe o odpowiednich rozmiarach, bibuła lub inny wypełniacz oraz folia strecz.

Bibuła do paczek to delikatna odmiana papieru którą można wykorzystać na kilka sposobów. Najczęściej pełni ona funkcję dekoracyjną, ale potrafi ona także wypełnić puste miejsca w kartonie.

Umieszczenie książek w pudełku należy zawsze rozpocząć od włożenia największej oraz najcięższej publikacji, a na koniec mniejszej oraz lżejszej. Podczas pakowania warto książki owinąć folią bąbelkową. Można je też zabezpieczyć wkładając do kartonu pognieciony papier lub sypki wypełniacz.

Jeśli paczka jest ciężka, to wówczas warto jej spód wypełnić warstwą amortyzującą. Stabilnie zapakowany karton należy szczelnie zamknąć. Na koniec trzeba go owinąć folią ze streczu.

Obecnie kartony do pakowania przesyłek są dostępne w różnych rozmiarach, a najczęściej są wybierane te, które posiadają format: A4 i A5. Opakowania te są wykonane z szarej tektury trzy - warstwowej, więc potrafią zapewnić dobrą ochronę poszczególnych przedmiotów.

Pakując książki do wysyłki trzeba wyposażyć się w dyspenser do taśmy klejącej i wysuwany nóż. Każda dobrze zapakowana książka może bezpiecznie wyruszyć w drogę, bez obaw o zagięcia rogów oraz załamania stron.


Powrót do wszystkich
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu