Waluty

Jak zapakować prezent w stylu zero waste?

Święta, urodziny, imieniny, rocznice, baby shower czy ślub. To wszystko okazje, gdzie pod pachę zabieramy ze sobą mniejszy lub większy upominek. Pojawia się więc kwestia oryginalnego i estetycznego ich zapakowania. Na rynku mamy naprawdę szeroki wybór cieszących oko opakowań. Co w takim razie wybrać?

Eko - czasy

W ostatnich latach, zauważyc możemy bardzo pozytywny trend, czyli powrót do natury i wszystkiego, co jej bliskie. Coraz więcej osób rezygnuje z mięsa, na rzecz roślinnych zamienników, do pracy przesiadają się na rower lub do autobusu, zamiast emitować spaliny ze swoich aut, a także silniejszy nacisk kładą na sortowanie odpadów. Pojawia się tu idea "zero waste", jako alternatywa dla standardowo stosowanych rozwiązań. Dumnie brzmiąca filozofia, ma prostą zasadę: postępujmy tak, by dobro środowiska było priorytetem. Nie kupujmy więc rzeczy niepotrzebnych, naprawiajmy w miarę możliwości te już zużyte lub zepsute. Jednym z przykładów eko-nurtu jest recykling, czyli właśnie ponowne zastosowanie tych samych opakowań po raz kolejny, zamiast kupowanie nowych. Dajmy im nowe życie i zarażajmy tą ideą swoje rodziny i znajomych. To naprawdę ważny proces.

ABC pakowania

• Wybierz pudełka z prezentów, które już kiedyś dostałeś

Z pewnością masz u siebie w domu pudełka z prezentów lub paczek. Rzadko kiedy takie elementy wyrzuca się od razu do śmieci, gdyż mogą posłużyć nam, chociażby jako pojemniki na zabawki dziecięce, opakowanie kartonowe na przesyłkę lub właśnie, by zapakować upominek. Dodajmy ozdobną wstążkę lub naturalny sznurek i gotowe! Jest to najbardziej uniwersalny sposób, ponieważ mnogość rozmiarów pudełek, pozwoli wrzucić do nich naprawdę każdą zawartość.

• Wykorzystaj papier z odzysku

Papier pakowy, śniadaniowy, brązowy, papierowe torby po zakupach, gazety, to kolejny sposób na sprytne zapakowanie przedmiotów. Zamiast kupować nową rolkę kolorowego papieru, pogrzeb we własnych zasobach. Odetnij ewentualne zniszczone części, przeprasuj żelazkiem i będzie jak ze sklepu. Zapewni to prezentowi unikalny wygląd, a dodatkowe ozdoby nie będą już potrzebne. Miłym dla oka i estetycznym rozwiązaniem, jest także dostępna w różnych wzorach i kolorach, bibuła do przesyłek, która może też posłużyć jako wypełniacz w pudelkach prezentowych.

• Inne ekologiczne rozwiązania

Postawić można także na mniej oczywiste, ale równie oryginalne opakowania w ekologicznym nurcie. Bardzo schludnie będą wyglądały, na przykład szklane słoiki i naczynia. Umieszczona w nich kompozycja kwiatowa, domowe ciasteczka lub naturalne kosmetyki, na pewno wywołają uśmiech i zaskoczenie u obdarowywanej osoby.

Powrót do korzeni i prostych rozwiązań, przeżywa swój "come back" w wielu sferach życia. Dla nas to mały wysiłek, ale dla natury wielki ukłon, ku jej ratunkowi. Świat pędzi do przodu, wszystko się zmienia, ale nie zapominajmy, że siła tkwi w prostocie. Nie bójmy się wyjść przed szereg i słuchać własnej intuicji. To, co powtarzalne, kopiowane i sztampowe, nie ma już racji bytu. Liczy się bowiem oryginalność i troska o środowisko, w którym żyjemy.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu