Waluty

Jak zapakować i wysłać części samochodowe?

Chcesz zająć się profesjonalnie handlem wysyłkowym częściami samochodowymi? A może po prostu posiadasz ich kilka i chcesz sprzedać za pośrednictwem popularnych platform? W każdym z tych przypadków równie ważne, co sama transakcja jest zapakowanie części samochodowych w taki sposób, żeby przesyłka dotarła do adresata w doskonałym stanie. Sprawdź, jakie opakowania przydadzą ci się przy wysyłce oraz w jaki sposób z nich skorzystać. Przeczytaj poniższy tekst!

Jak wysłać części samochodowe?

Wysyłając duże części samochodowe, możesz spotkać się z koniecznością użycia europalet lub wręcz zorganizowania indywidualnego transportu. O ile jednak nie sprzedajesz całego silnika, czy maski albo drzwi do ciągnika siodłowego, prawdopodobnie wystarczy standardowa lub specjalna przesyłka kurierska.

Skorzystanie z usług firmy kurierskiej jest zwykle najbardziej opłacalne. Pod warunkiem zachowania maksymalnych wymiarów przesyłki, które są dość duże, cena wysyłki zależy od wagi paczki.

Przy stosunkowo niewielkich opakowaniach dobrym pomysłem może być również skorzystanie z paczkomatów lub opcji odbioru w sieci lokalnych sklepów czy stacji benzynowych.

Przesyłka specjalna – jak zapakować części?

Przesyłki specjalne obejmują takie elementy, których najczęściej z powodu sporych gabarytów i nieregularnych kształtów nie da się zapakować w kartony do wysyłki. Co zrobić w takiej sytuacji? Po pierwsze dowiedz się, czy firma kurierska, za pośrednictwem której chcesz wysłać części akceptuje takie paczki i ile kosztuje ich transport. Jeśli cena przesyłki ci odpowiada, a nieregularne opakowania są akceptowane, przede wszystkim dobrze zabezpiecz część przed uszkodzeniami. Najlepiej zwykle służy do tego folia bąbelkowa lub nieco bardziej sztywna tektura falista. Dobrze owinięte tekturą lub folią bąbelkową części warto jeszcze zabezpieczyć folią stretchową. Tak przygotowana przesyłka z pewnością dotrze do odbiorcy w dobrym stanie.

Przesyłka standardowa – co to oznacza?

Za standardowe uważa się zwykle przesyłki zapakowane w opakowania tekturowe o regularnych kształtach. Najczęściej stosunkowo nieduże części samochodowe najlepiej włożyć do kartonowego pudła z wypełniaczem papierowym lub z tworzywa sztucznego. Wypełniacze zapobiegają przesuwaniu się przedmiotów w kartonie. Dla dodatkowego zabezpieczenia część przed umieszczeniem w kartonie można owinąć dodatkowo w folię bąbelkową. Po dokładnym zaklejeniu pudełka, przydatna może okazać się jeszcze folia stretch, zwłaszcza jeśli karton jest delikatny, a część dość ciężka – folia zapobiegnie niekontrolowanemu przerwaniu tektury.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu