Waluty

Jak zapobiegać uszkodzeniom towarów w kartonach do wysyłki?

Kartony do wysyłki muszą być odpowiednio zabezpieczone i wypełnione, tak aby nie uszkodzić transportowanych towarów. To kwestia, która jest bardzo ważna zarówno z punktu widzenia firmy, jak i klientów. Na szczęście można zapobiegać uszkodzeniom, korzystając z wielu ciekawych propozycji. Jakie rozwiązanie wybrać? Jak zadbać o sprawne i bezpieczne przewożenie towarów w kartonach?

Wypełniacze do paczek

Jedna z ciekawszych opcji to wypełniacze do paczek, które mogą przybierać różne formy. Na uznanie zasługują przykładowo pianki do pakowania, które zazwyczaj są wykonywane z pianki polistyrenowej, czyli styropianu. Są użytkowane już od wielu lat i szybko stały się popularne. Jednakże ostatnio coraz większą uwagę przykładamy do ekologicznych rozwiązań, dlatego warto mieć na uwadze pianki eco-friendly, takie jak skropak. Produkowane są z papieru recyklingowego lub skrobi kukurydzianej, przy czym są także cięższe niż tradycyjne wersje.

Kolejne ciekawe rozwiązanie to folia bąbelkowa. To materiał opakowaniowy, który cechuje się lekkością i elastycznością. W efekcie można sprawnie owinąć delikatne przedmioty, tworząc dla nich doskonałą ochronę. Dzięki temu kartony do wysyłki uzyskują odpowiednie zabezpieczenie, a my mamy pewność tego, że towar dotrze w całości do odbiorcy.

Folia strecz i inne

Folia strecz pozwala zabezpieczyć przesyłki różnego rodzaju. To idealny wybór dla każdego, komu zależy na tym, aby towary nie ubrudził się i zamokły w transporcie. Po zapakowaniu przesyłki można owinąć ją folią, ciesząc się niezawodnością. Jest to ochrona przed kurzem, wilgocią i szkodliwym działaniem czynników pogodowych. Jakie zalety ma folia tego typu? Przede wszystkim docenić trzeba łatwość jej użytkowania. Po jednej stronie jest ona pokryta klejem, dlatego stanowi alternatywę dla taśmy klejącej. Ponadto nie pozostawia śladów na kartonie. Po zdjęciu folii, kartony do wysyłki pozostają cały czas w nienaruszonym stanie.

Co ciekawe, folia do owijania paczek jest chętnie wykorzystywana do łączenia ze sobą kartonów w jedną przesyłkę. Co jeszcze może nam się przydać? Unikalnym zabezpieczeniem jest także taśma z logo firmy. Poza funkcjami ochronnymi możemy liczyć także na funkcje reklamowe i marketingowe. Niezawodna taśma powinna odznaczać się bardzo dobrą jakością, tak aby poradziła sobie w każdych warunkach.

Podsumowując, zauważyć trzeba, że kartony do wysyłki muszą zostać odpowiednio zabezpieczone przed transportem. Na szczęście do wyboru mamy różnorodne wypełnienia, folie ochronne i taśmy. To niezbędne akcesoria, które spełniają swoje zadania podczas transportu towarów.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu