Waluty

Jaką taśmę klejącą wybrać do pakowania przesyłek?

Oklejanie paczek przed ich wysłaniem ma na celu nie tylko odpowiednie zabezpieczenie pudełka przed otwarciem, ale także podkreślanie charakteru samego sprzedawcy. Przy użyciu odpowiednich metod i produktów to świetne, świadome działanie marketingowe, które poprawia wizerunek marki i może znacznie zwiększyć jej zasięg. Jak wybrać najlepszą taśmę do paczek i na co zwrócić szczególną uwagę?

Jaka powinna być dobra taśma do pakowania?

Niech pierwszy rzuci taśmą ten, kto od razu widział w oklejaniu pudełka marketingowy potencjał. Tymczasem okazuje się, że umieszczenie na taśmie kolorowego nadruku lub logo marki ma doskonały wpływ na jej ogólny wizerunek oraz znacznie poprawia estetykę przesyłki.

Paczka oklejona przy pomocy nie tylko mocnej, ale i ładnej taśmy sprawia, że zdjęcia takich przesyłek częściej lądują w mediach społecznościowych razem z oznaczeniem marki, co poprawia zasięgi i zwiększa sprzedaż.

Taśma z nadrukiem sprawdza się przede wszystkim w przypadku przesyłek dla dzieci lub tych pakowanych od razu w formie prezentu. Grafiką umieszczoną na materiale nie musi być nazwa ani logo firmy - to mogą być charakterystyczne wzory, elementy geometryczne lub eleganckie napisy imitujące pismo odręczne.

Jeśli chodzi o budowanie wizerunku marki, sprawdzi się taśma z logotypem. W sklepach stacjonarnych ich odpowiednikiem będą papierowe torby lub reklamówki, na których z daleka widać nazwę. W branży e-commerce wszystkie przesyłki wyglądają praktycznie tak samo, a oklejenie paczki charakterystyczną taśmą dodaje im oryginalności i zwiększa autentyczność marki jako tej, która dba o każdy szczegół, a więc na pewno oferuje najlepsze produkty w swoim sklepie.

Ekologia w oklejaniu paczek

Naturalnym wyborem jest często klasyczna, biała lub brązowa taśma klejąca, którą łatwo i trwale można zabezpieczyć pudełko. Żyjemy jednak w czasach coraz większej świadomości co do wpływu naszych działań na środowisko. Nic więc dziwnego, że w dobie wysypisk przeładowanych plastikowymi odpadkami coraz więcej marek decyduje się na używanie taśmy papierowej.

Wykonana jest ona z niebielonego papieru, który często pochodzi z recyklingu. Warstwa klejąca nie posiada toksycznych substancji ani rozpuszczalników, więc taka taśma do pakowania może być bezpiecznie utylizowana bez szkody dla Matki Natury.

Takie rozwiązanie jest równie trwałe i pozwala na odpowiednie zaklejenie przesyłki, a jednocześnie na łatwe oderwanie taśmy od pudełka. Dzięki temu może być ono użyte ponownie, np. przekazane sklepom, które chętnie przyjmują opakowania z drugiej ręki.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu