Waluty

Jaką taśmę wybrać do pakowania paczek w sklepie internetowym?

Pakowanie przesyłek tylko pozornie jest łatwym zadaniem. Karton i wypełnienie do paczki to podstawa, ważne jest również zastosowane dobrej taśmy, która stabilnie zabezpieczy całe opakowanie na czas transportu. Wybór taśmy jest szczególnie ważny w przypadku sklepów internetowych, które każdego dnia nadają mnóstwo przesyłek.

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze taśmy do pakowania?

Mocna wytrzymała taśma do pakowania przesyłek w sklepie internetowym jest niezbędna. Dzięki niej można solidnie zabezpieczyć przesyłkę. Dużą część taśm pakowych wykonywana jest z tworzyw sztucznych (głównie PP oraz PVC), może również spotkać również warianty wykonane z papieru. Warto pamiętać jednak o tym, że taśma papierowa pakowa będzie mniej wytrzymała, niż ta wykonana z tworzyw sztucznych.

Wybierając taśmę, należy zwracać uwagę przede wszystkim na jej długość, szerokość, rodzaj kleju oraz kolor (w sklepach internetowych dobrym rozwiązaniem może być taśma pakowa z nadrukiem).

Standardowa szerokość taśmy wynosi 48 mm i w większości przypadków będzie ona wystarczająca. Jeżeli chodzi o długość, to jest ona bardzo zróżnicowana, producenci oferują najczęściej taśmy o długości 40 m, 46 m, 50 m, 60 m i 66 m. Warto pamiętać o tym, że im taśma większa, tym będzie cięższa, co może wpływać na wygodę jej użytkowania.

Kolor i nadruki to kwestia estetyki. Sklep, który dba o to, by paczki były zapakowane schludnie, zwraca szczególną uwagę na ten parametr.

Jaki klej do taśmy pakowej sprawdza się najlepiej?

O jakości taśmy pakowej w dużej mierze decyduje zastosowany w niej klej. To on będzie sprawiał, że taśma będzie dobrze przywierać do pakunku oraz będzie odporna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Jaki klej będzie najlepszy?

Najczęściej spotykane są taśmy z klejem akrylowym. To najtańszy wariant, bardzo popularny, sprawdzający się najlepiej na gładkich, suchych i czystych powierzchniach. Takie taśmy nadają się do lekkich paczek, które nie będą transportowane w niskich temperaturach oraz przy zwiększonej wilgotności.

Taśmy z klejem solventowym (powstałym na bazie kauczuku naturalnego) są najbardziej uniwersalne. Nie tracą swojej siły klejenia nawet pod wpływem działania wysokich temperatur. Można stosować je zarówno w przypadku małych, jak i dużych przesyłek.

Taśmy z klejem hot - melt (powstałytm na bazie syntetycznego kauczuku) mają bardzo dobre parametry użytkowe, znacznie lepsze niż te z klejem akrylowym czy solventowym. Taśmy z tym klejem charakteryzuje duża siła klejenia, a także odporność na działanie zmiennych temperatur oraz dużą wilgotność.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu