Waluty

Jakie opakowania kartonowe wybrać do delikatnych przedmiotów?

Hurtownicy, właściciele sklepów internetowych, którym zależy na satysfakcji klientów i solidnym zabezpieczeniu towaru oraz zaoszczędzeniu pieniędzy powinni dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego opakowania. Szczególnie jeżeli chodzi o delikatne przedmioty.

Solidny karton zagwarantuje, że zawartość paczki dotrze cała, jak również sprawi, że będzie się ona estetycznie prezentowała. Kruche towary, na przykład te wykonane ze szkła lub papieru, potrzebują specjalnej ochrony w trakcie transportu. Sprawdźmy, jakie opakowania kartonowe sprawdzą się w przypadku delikatnych przedmiotów.

Odpowiedni rozmiar i kształt

Opakowanie wiele mówi o firmie, która wysyła paczkę. Użycie nieodpowiedniego opakowania sprawi, że klienci mogą posądzić sprzedawcę o niedbalstwo. Nadmierne zapakowanie może przyczynić się do oskarżenia o marnowanie opakowań i brak dbałości o środowisko. Pokazuje to, jak ważny jest wybór odpowiedniego kartonu. Kiedy mam do zapakowania delikatne towary o niedużych, ale regularnych kształtach najlepiej postawić na pudełka klapowe lub pudełko fasonowe. Tektura falista użyta do ich produkcji zapewni wysoką ochronę towarów. W chwili, kiedy do wysłania mamy szklane przedmioty, powinniśmy wybrać pudełka na butelki oraz skropak jako wypełniacz do paczki. Dzięki odpowiedniej budowie i dodatkowym zabezpieczeniom zmniejszą one ryzyko rozbicia zawartości w trakcie transportu. Do przesłania plakatów, map, planów architektonicznych, czyli przedmiotów papierowych zwiniętych w rulon, idealnym rozwiązaniem będą tuby kartonowe. Jeżeli najważniejszym aspektem jest dla nas estetyka opakowania, warto postawić na pudelka kaszerowane.

Dodatkowe zabezpieczenie

Kiedy nadajemy delikatne przedmioty jak np. szkło i ceramika, oprócz wybrania odpowiedniego opakowania kartonowego, warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie przesyłki. Bardzo przydatne w takim przypadku okazują się dwa artykuły:

Pierwsza z nich, dzięki swojej rozciągliwości, pozwoli na zapakowanie przesyłek o nieregularnym kształcie, jednocześnie zapewniając dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć.

Folia bąbelkowa ochroni produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi czy wstrząsami. Szeroki wybór wyżej wymienianych opakowań kartonowych i folii niezbędnych do lepszego zabezpieczenia przesyłki zapewni hurtownia kartonów.

Dlaczego pakowanie delikatnych rzeczy jest tak ważne?

Nie wystarczy mieć dobry, ciekawy produkt, który klienci chętnie kupią. Ważne jest umieć dostarczyć go szybko i przede wszystkim w całości. Od tego zależy satysfakcja klienta, a w szerszym kontekście opłacalność prowadzonego przedsięwzięcia. Wiedzą to, chociażby producenci bombek choinkowych.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu