Waluty

Nietypowe zastosowania folii stretch - strecz

Folia stretch to wielowarstwowy materiał wykonany z folii polietylenowej, który cechuje się dużą rozciągliwością. Jest ona najczęściej spotykana przy okazji pakowania lub rozpakowywania paczek. Osoby, które pracują w takich branżach jak handel, transport czy branża budowlana z pewnością spotkają się z nią na co dzień. W naszym artykule opisaliśmy jakie jeszcze zastosowania ma ten wszechstronny produkt.

Jakie są standardowe zastosowania folii stretch?

Transport to jedna z branż, w których folia strecz jest wykorzystywana na ogromną skalę. Jest ona używana jako akcesoria do pakowania paczek, dzięki temu, że doskonale chroni towary przed różnego typu zabrudzeniami oraz przed wilgocią. Stosuje się ją zarówno do pakowania paczek o mniejszych gabarytach, jak i do owijania palet. Palety trzeba odpowiednio i porządnie zabezpieczyć, bo w przeciwnych wypadku mogą w nich powstać widoczne szpary przez które dostaje się woda. Owijanie palet folią pozwala na ich odpowiednie ustabilizowanie i doskonale wiąże podstawę palety z załadunkiem. Kolejnym popularnym zastosowaniem folii stretch jest wykorzystywanie jej w branży budowlanej i remontowej. Możną nią zabezpieczyć wnętrza podczas przeprowadzanych prac, a także worki z materiałami budowlanymi. Folia stretch przydaje się także rolnikom podczas pakowania bel siana, pasz dla zwierząt, kiszonek i innych produktów.

Jakie są niestandardowe zastosowania folii stretch?

Niektóre z zastosowań folii streczowej nie wydają się tak oczywiste. Począwszy od tego, że są one używane na co dzień w gabinetach kosmetycznych. Sprawdza się podczas takich zabiegów jak olejowanie włosów albo do body wrappingu. Szczelne owinięcie ciała folią i zastosowanie odpowiednich preparatów sprawia, że krążenie krwi i przemiana materii zostają pobudzone. Stretch w e-commerce również jest przydatny. Kolejne zastosowanie to ogród. Dzięki niej można zapobiec rośnięciu chwastów w przydomowym ogrodzie. Warto także wspomnieć, że niektórzy korzystają z folii stretch do zabezpieczenia ogrodowej altany przed dostawaniem się do niej śniegu. Dzięki folii możemy również chronić elementy garderoby, które przez dłuższy czas nie będą używane, na przykład zimowe ubrania w sezonie letnim. Folia stretch jest także chętnie używana przez dzieci do wszelakich zabaw. Pamiętajmy, że na rynku znajduje się więcej kolorów folii, nie tylko barwa transparentna.

Jakie są zalety folii strecz?

Folia strech ma wiele zalet, między innymi:

 • jej lekkość, dzięki czemu nie wpływa niekorzystnie na wagę przesyłki;
 • łatwość przywierania do danej powierzchni; - wysoka elastyczność;
 • możliwość naciągania jej na elementy o różnym kształcie;
 • ogromna wydajność;
 • wysoka ochronność przed brudem i kurzem;
 • uniwersalność;
 • zapewnia stabilność i bezpieczeństwo przewożonych towarów;
 • jej właściwości termoizolacyjne, które chronią zapakowany produkt przed zmianami temperatury i promieniowaniem UV;
 • odporność na rozdarcia;
 • folia transparentna pozwala na łatwą identyfikację produktów;
 • folia czarna dobrze ukrywa dany towar.

Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu