Waluty

Pudełka i kartony klapowe - do czego je wykorzystać?

Na rynku dostępna jest szeroka gama pudełek i kartonów z tektury falistej posiadających odmienną konstrukcję i stosowane do różnego rodzaju zastosowań. Jednym z najpopularniejszych rodzajów opakowań wybieranych przez klientów są pudełka klapowe, które ze względu na prostą konstrukcję, funkcjonalność i bezpieczeństwo doskonale sprawdzają się podczas pakowania produktów na czas ich transportu, magazynowania czy wysyłki. Czym dokładnie są kartony klapowe i dlaczego warto się na nie zdecydować? Do czego warto wykorzystać pudełka klapowe? Podpowiadamy!

Pudełko klapowe — co to jest?

Pudełko klapowe to jednoczęściowe opakowanie z tektury falistej, którego dno i nakrycie układają się w charakterystyczne klapy pozwalające na zablokowanie kartonu lub zaklejenie go przy pomocy taśmy klejącej. Pudełka klapowe. Konstrukcja kartonów klapowych umożliwia łatwe złożenie opakowania poprzez sklejenie ze sobą bocznych ścian w procesie produkcji.

Dlaczego warto wybrać pudełka klapowe?

Pudełka klapowe dostępne w odmiennych rozmiarach to efektywny sposób na pakowanie różnego rodzaju produktów na czas ich magazynowania lub transportu. Wykorzystanie kartonów z tektury falistej do realizacji tego typu zadań pozwala na zyskanie szeregu korzyści, do których możemy zaliczyć aspekty, takie jak:

• Prosta budowa

Pudełka klapowe posiadają prostą konstrukcję przyjmująca postać bryły, która doskonale sprawdza się podczas układania i przechowywania kartonów na paletach, w magazynach czy mieszkaniach. Kształt pudeł klapowych pozwala w maksymalnym stopniu wykorzystać dostępną przestrzeń.

• Możliwość łatwego złożenia i rozłożenia

Wybór kartonów klapowych to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie chcą poświęcać wiele czasu na składanie opakowań. Złożenie tego typu kartonu jest niezwykle proste i wymaga jedynie kilku ruchów, a także umożliwia ich łatwy demontaż.

• Zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa pakowanych towarów

Karton klapowy wykonany z tektury falistej amortyzuje drgania i pozwala na efektywne zabezpieczanie znajdujących się w nich towarów.

• Wytrzymałość

Opakowania klapowe są trwałe i odporne na obciążenia, dlatego bez przeszkód można je wykorzystywać podczas pakowania różnego rodzaju towarów.

• Wszechstronność

Kartony z klapami sprawdzają się zarówno w przypadku pakowania pojedynczych produktów, jak i przygotowywania opakowań zbiorczych.

• Niska waga opakowania

Kartony są lekkie, dzięki czemu nie stanowią dodatkowego obciążenia.

Zastosowanie pudełek klapowych – gdzie są wykorzystywane?

Kartony klapowe to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów opakowań, które z powodzeniem wykorzystywane są w celu pakowania różnego rodzaju towarów. Pudełko klapowe doskonale sprawdzi się zarówno jako opakowanie zbiorcze, jak i podczas transportu drobnych elementów i przedmiotów wielkogabarytowych. Kartony klapowe wykorzystywane są m.in. w przypadku elementów, takich jak mała elektronika, kosmetyki, książki, ubrania, zabawki, pościele czy sprzęt AGD.


Powrót do wszystkich
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu