Waluty

Recykling - w trosce o Nasze środowisko

Na samym początku warto przypomnieć sobie co to w ogóle jest recykling.

Recykling (ang. recycling) – jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych, oraz zmniejszenie ilości odpadów.

Zatem recykling polega na odzyskiwaniu surowców wtórnych i ich ponownym przetwarzaniu. W procesie produkcyjnym w celu uzyskania materiału o przeznaczeniu pierwotnym lub innym. Wykorzystywać można w ten sposób nawet wielokrotnie, ponieważ substancje zawarte w odpadach lub poszczególne materiałach nadają się do recyklingu.

Główne cele recyklingu

Ważnym aspektem jest, że przetwarzając surowce wtórne minimalizujemy wykorzystanie surowców pierwotnych. Dzięki takiemu zabiegowi przyczyniamy się do ochrony środowisk naturalnych. Odzyskiwanie i przetwarzanie redukuje również ilości odpadów, a tym samym ilość miejsca na składowiskach. Jak powszechnie wiadomo nasza Planeta jest mocno zanieczyszczona. Góry śmieci piętrzące się na wysypiskach zaczynają być  niewystarczające. W trosce o Nasze środowisko recykling ma na celu maksymalizację ponownego wykorzystania tych samych materiałów. Zakładając jak najmniejszy nakład surowcowy i energetyczny do ich przetworzenia.

Co możemy poddać recyklingowi i jak utylizować takie odpady?

Pewnym jest, że odpady komunalne nadające się do przetworzenia dzielimy na 4 podstawowe grupy. Do każdego z Nich przypisane są odpowiednie kolory:

  • papier (niebieski),
  • szkło (zielony),
  • metale i plastik (żółty),
  • odpady  Bio (brązowy).

Z pewnością od wielu lat w niemal każdej gminie są dostarczane pojemniki lub worki. Aby zapewnić Nam prawidłowy sposób uprawiania recyklingu. Niestety Polska jest nadal słabo rozwiniętym krajem pod tym względem.  W Naszym Kraju zaledwie 12 proc. Odpadów podlega recyklingowi, jest to bardzo mały odsetek w porównaniu do Unii Europejskiej. W UE to 27 proc. odpadów podlega odnowieniu.

Pudełka, torby, opakowania – stawiamy na recykling

Godnym uwagi jest fakt, że jako producenci opakowań przykładamy do tego szczególną uwagę. Nasze produkty opakowania kartonowe, pudełka kartonowe, torby papierowe należą do produktów odnawialnych – razem z Nami dbaj o środowisko i pomóżmy w ochronie środowiska.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu