Waluty

Rodzaje dyspenserów do pakowania paczek i przesyłek

Jeśli chcesz odpowiednio przygotować paczkę do wysyłki, potrzebujesz kilku akcesoriów. Opakowanie, taśma klejąca, folia bąbelkowa lub stretch - to wszystko jest ważne, jednak przyda się coś jeszcze. Koniecznie sprawdź funkcjonalne dyspensery do paczek, szczególnie gdy wysyłasz często. Przeczytaj, jakie rodzaje urządzeń można kupić i jak pomagają w sprawnym zabezpieczaniu przesyłek.

Dyspensery do taśmy klejącej

Do sprawnego przygotowania paczki przed wysyłką, sama taśma klejąca nie wystarczy. Ręczne rozwijanie taśmy jest niewygodne i wymaga ciągłej uwagi. Jeśli chcesz przyśpieszyć ten proces, zainwestuj w dobry dyspenser do taśmy klejącej. Niewielkie i lekkie urządzenie bardzo pomoże. Zasada jego działania polega na wydzielaniu kawałka materiału samoprzylepnego, o długości ustalonej przez użytkownika. Szczególnym rodzajem asortymentu jest dyspenser do taśmy pakowej, dostosowany do szerokości 50-75 mm. Gdy regularnie przygotowujesz przesyłki dla e-commerce, to niezbędny przyrząd. Funkcjonalny dyspenser pomoże zoptymalizować proces konfekcjonowania i pakowania.

Dostępne na rynku dyspensery można podzielić na ręczne, półautomatyczne lub automatyczne. Modele ręczne są najprostsze i może ja obsługiwać jedną ręką. Zapewniają wygodną aplikację taśmy, mają też wbudowany hamulec, żeby materiał klejący zawsze był naprężony. Końcówka urządzenia odcina taśmę w wybranym przez użytkownika miejscu.

Niekiedy sprawdzi się dyspenser ręczny stacjonarny. Taki dozownik zwykle pasuje do niewielkich taśm, o szerokości do 25 mm. Kojarzymy go głównie z zastosowań biurowych. Dla przemysłowego pakowania z pewnością lepszą opcją będzie dozownik automatyczny z elektromagnetycznym ostrzem tnącym. Świetnie sprawdzi się nawet w przypadku taśm tkaninowych i papierowych.

Dyspensery dla łatwego wydzielania folii bąbelkowej

Dyspenser do folii bąbelkowej zajmuje nieco więcej miejsca, ale jest nieocenionym wsparciem, jeśli często pakujesz delikatne przedmioty. Podajnik wyglądem przypomina stojak, a rolka folii jest załadowana na poprzeczce. Wybierając dyspenser, zwróć szczególną uwagę na jego szerokość. Zawczasu sprawdź, czy używana do pakowania folia bąbelkowa zmieści się na podajniku. Warto zainwestować w dyspenser do folii, ponieważ znacznie ułatwia zabezpieczanie zawartości i szybkie kompletowanie przesyłek.

Folia stretch - dostępna na dyspenserze

Folia stretch to świetny materiał, który z pewnością na co dzień wykorzystujesz do pakowania rozmaitych przesyłek. Ponieważ folia jest sprzedawana w różnych szerokościach, pomocny przy rozwijaniu i wykorzystaniu może być dyspenser. Co ciekawe, w sprzedaży spotkasz różne podajniki, dopasowane do oczekiwań konkretnych klientów. W przypadku dużych, szerokich rolek, które wykorzystywane są do owijania przesyłek wielkogabarytowych, przyda się metalowy stojak. Gdy potrzeby są mniejsze, wystarczy dyspenser do folii stretch z tworzywa sztucznego, który utrzymuje rolkę w pozycji pionowej. Niekiedy osoba pakująca wykorzystuje jedynie mini rolki folii stretch. Wtedy rozwiązaniem jest dedykowany im dyspenser, wyglądem przypominający rolkę do ubrań.

Mamy nadzieję, że w ten sposób poznałeś najważniejsze rodzaje dyspenserów do paczek. Gamą rozwiązań jest bardzo szeroka, więc każdy znajdzie urządzenie odpowiadające jego potrzebom.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu