Waluty

Skropak biodegradowalny - przydatność wypełniacza do przesyłek

Skropak - brzmi trochę, jak kuchenny gadżet, a trochę jak nazwa ogrodowego szkodnika. Tymczasem jest to świetny sposób na zabezpieczenie przedmiotów przed uszkodzeniem w czasie transportu. Jest ekologicznym rozwiązaniem, coraz chętniej wykorzystywanym przez sklepy z różnym rodzajem asortymentu. Na czym polega fenomen biodegradowalnego skropaku i jak można go wykorzystać?

Ekologiczne wypełnienie paczek

Żyjemy w czasach, w których ekologiczne wypełniacze do pudełek są coraz bardziej popularne. Każda doba hurtownia opakowań kartonowych ma w swojej ofercie asortyment, który jest nie tylko skutecznym i bezpiecznym, ale także ekologicznym rozwiązaniem podczas pakowania przesyłek.

Do produkcji skropaku używa się odnawialnych zasobów, co czyni go wsparciem dla ideologii zrównoważonego rozwoju. Ma on minimalny wpływ na środowisko naturalne, dzięki czemu jest coraz częściej i chętniej stosowanym wypełnieniem.

Czym jest skropak?

Skropak to wyjątkowo popularny wypełniacz, wykonany z roślinnej skrobii oraz biodegradowalnych polimerów. Może być w całości kompostowany, dodatkowo szybko ulega rozkładowi. Z wyglądu przypomina chrupki kukurydziane, a jego kształt pozwala na zabezpieczenie każdego rodzaju przesyłki.

Doskonale sprawdza się w przypadku przewożenia delikatnych szklanych produktów, sypkich lub prasowanych kosmetyków, a także biżuterii.

Lekka i bezpieczna przesyłka

Ten niezwykły wypełniacz ma mnóstwo zalet. Dzięki swojej elastyczności perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu przewożonych przedmiotów i doskonale zabezpiecza je przed uderzeniami. Dodatkowo jest wyjątkowo lekki, co ma ogromne znaczenie nie tylko z perspektywy logistycznej. Im lżejsza jest przesyłka, tym mniej śladu węglowego pozostawia po sobie jej transport.

Dzięki temu sprawdza się także do wypełnienia przesyłek lotniczych oraz morskich. Dodatkowo jest to rozwiązanie niedrogie i ekonomiczne. Nietoksyczna formuła sprawia, że materiał ten jest bezpieczny także dla dzieci i zwierząt domowych. Jest to szczególnie ważne, jeśli dojdzie do przypadkowego połknięcia — kształt chrupka może być mylący zarówno dla maluchów, jak i domowych pupili.

Jak można go wykorzystać ponownie?

Bardzo ważną zaletą skropaku jest fakt, iż rozpuszcza się on w wodzie, a dzięki swojemu nietoksycznemu składowi może być w ten sposób wykorzystany jako nawóz do kwiatów.

Można go także wrzucić do kompostownika lub wykorzystać do ponownego wypełnienia paczek. Przydaje się nie tylko w branży e-commerce, ale także podczas przeprowadzek lub podróżowania z delikatnymi przedmiotami.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu