Waluty

Tektura falista - zastosowanie w e-commerce

Każdy przedmiot przeznaczony do transportu powinien być dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniem. Doskonale nadaje się do tego tektura falista oraz inne wypełniacze do pudełek. Czym charakteryzują się te materiały oraz gdzie znalazły zastosowanie?

Falista tektura – charakterystyka i przeznaczenie

Materiał ten jest wykonany z jednej lub wielu warstw pofalowanego papieru. Są one sklejone naprzemiennie z jedną lub wieloma warstwami papieru płaskiego zwanego pokryciem. Do wytwarzania tektury falistej wykorzystywane są papiery:

  • celulozowe – będące mieszaniną włókien pierwotnych pochodzących z drewna sosnowego, świerkowego bądź brzozowego,
  • semichemical – które powstają przez połączenie rozwłóknionych zrębków z odpowiednimi odczynnikami chemicznymi. Charakteryzują się one zwiększoną odpornością na wilgoć,
  • makulaturowe – czyli takie, które pochodzą z recyklingu. Są one otrzymywane poprzez proces rozwłókniania makulatury.

O wytrzymałości tych wyrobów decyduje przede wszystkim ilość warstw oraz rodzaj użytego podczas produkcji papieru. Obecnie są do wyboru przekładki z tektury falistej: dwuwarstwowe, trójwarstwowe, pięciowarstwowe oraz siedmiowarstwowe.

Do zalet tych produktów można zaliczyć lekkość, wytrzymałość, biodegradowalność oraz niski koszt produkcji. Posiadają one również możliwość wielokrotnego zastosowania. Tektury faliste są bardzo często wykorzystywane jako opakowania, które ułatwiają transport oraz przechowywanie wielu produktów. Chronią one zawartość przesyłek przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Wypełniacz do paczki a jego rola w zabezpieczaniu przedmiotów

Wypełniacze do paczek to produkty, które mogą być wytworzone nie tylko z tektury, lecz także z materiałów takich jak: zasypka, wióry piankowe, papier pakowy oraz folia bąbelkowa. Są one dostępne w wielu formach i kolorach, co daje szerokie możliwości zastosowania. Z ich pomocą można ciekawie zapakować każdy prezent okolicznościowy. Wypełniacze zapewniają bardzo dobrą amortyzację i dzięki temu skutecznie zmniejszają prawdopodobieństwo ruchu zapakowanych w pudełko przedmiotów.

Z ich pomocą można szczelnie wypełnić nie tylko puste miejsca wewnątrz pudełka, lecz także owinąć cały pakunek. Dzięki temu każdy przedmiot znajdujący się w kartonie jest dodatkowo zabezpieczony. Wypełniacze świetnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy przesyłka zawiera w środku więcej niż jeden produkt. Ich użycie w dużym stopniu zmniejsza ryzyko uszkodzenia towaru, a zwłaszcza wtedy gdy jest delikatny i kruchy.

Istotną zaletą wypełniacza do paczek jest to, że jest on bardzo lekki, zatem nie wpływa znacząco na finalną wagę paczki. Co więcej świetnie tłumi dźwięki, które często dochodzą ze środka paczki, gdy nie jest dobrze zabezpieczona. Ze względu na możliwość wielokrotnego użytku stosowanie tego materiału jest bardzo ekonomiczne.

Wypełniacze i faliste tektury to produkty, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba solidnego zabezpieczania przedmiotów przeznaczonych do magazynowania oraz transportu.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu