Waluty

Trendy w dziedzinie wypełniaczy do pakowania paczek

Branża wysyłkowa ma się świetnie i wygląda na to, że nie ma zamiaru zwalniać tempa ani na chwilę. Rozwój tej dziedziny spowodował konieczność poszukiwania różnorodnych, ekologicznych i ekonomicznych metod pakowania. Klienci również przywiązują uwagę do tego, w co zapakowany został zamówiony towar. Czasem kwestie polityki opakowaniowej firmy mają decydujące znaczenie już na etapie dokonywania wyboru przez konsumenta. Dąży się również do zrównoważonych zmian w grupie produktowej, jaką są wypełniacze do paczek. Jakie są najnowsze trendy w tej dziedzinie? Odpowiadamy poniżej.

Ekologiczne wypełniacze do paczek

Jak wspomnieliśmy we wstępie, e-commerce prężnie się rozwija, dostarczając konsumentom niemal każdy rodzaj towaru wprost do rąk. Napisaliśmy "niemal każdy"? Każdy! W kontekście niniejszego artykułu, szczególne znaczenie mają towary delikatne i kruche, jak buteleczki kosmetyków, szklane i rękodzielnicze dekoracje, naczynia kuchenne, napoje w butelkach ze szkła, biżuteria z kryształami, drobne układy elektroniczne, telefony i pozostała elektronika, a także wiele, wiele innych. Aby zabezpieczyć towar w kartonie przed przemieszczaniem się w jego wnętrzu podczas transportu, stosuje się różnego rodzaje wypełniacze do pakowania paczek.

Ekologiczne trendy w przemyśle opakowaniowym

Popularne folie bąbelkowe, styropian i syntetyczne granulki są powoli zastępowane nowoczesnymi i bardziej przyjaznymi materiałami. W świecie nauki wciąż trwają poszukiwania idealnych tworzyw, które będą spełniać kilka warunków jednocześnie: będą tanie, lekkie, trwałe, szybko się rozkładać, lub łatwe i tanie w ponownym przetworzeniu i wykorzystaniu. W tej materii poczyniono już znaczne postępy, dzięki czemu rynek materiałów opakowaniowych już oferuje nam ekologiczne wypełniacze, które doskonale spełniają swoją funkcję, jak:

  • Skropak - lekkie i ekologiczne "chrupki" mają za zadanie zredukować wstrząsy i świetnie nadają się do wypełniania paczek z drobnym towarem, na przykład kosmetykami. Co więcej, "chrupki" wyglądają po prostu bardzo estetycznie.
  • Bibuła do pakowania - oprócz ustabilizowania produktu może mieć również walory dekoracyjne. Ułatwia pakowanie odzieży, kosmetyków czy ceramiki.

Papierowa taśma do pakowania

Wydawałoby się, że taśma nie odgrywa znaczącej roli w przypadku pakowania. Wbrew pozorom, taśmy zużywa się bardzo dużo, a co więcej, foliowe taśmy klejące integrują się z kartonem. Oddzielenie syntetycznej taśmy nawet od kartonu jest trudniejsze, utrudniając tym sam segregację lub zniechęcając konsumentów do całkowitego odrywania taśmy przed wyrzuceniem odpadów. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie do swojej firmy papierowej taśmy do pakowania z logo firmy.

Ekologiczne trendy w przemyśle opakowaniowym zmieniają świat na lepsze. Ważne jest, by zrozumieć, że każda indywidualna zmiana, ma znaczenie.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu