Waluty

Tuby kartonowe - zastosowanie i podstawowe cechy

Tuba kartonowa to jedna z najbardziej różnorodnych form opakowań- występuje w różnych rozmiarach, a jeśli cenimy sobie bardziej ozdobny wygląd, to może być malowana w różne wzory i kolory. Jakie są cechy tekturowej tuby i jakie ma zastosowania?

Tuby kartonowe - cechy

Opakowanie, jakim jest tuba do wysyłki, jest produkowane z wysokiej jakości kartonu. Kilka warstw surowca sprawia, że tuba jest bardzo wytrzymała. Mimo że są wykonanie niejako z papieru, cechuje je duża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Największą zaletą jest to, że ma okrągły kształt, dlatego świetne nadaje się do przewożenia dokumentów, prac i nie tylko. Jej przekrój sprawia, że rozkład sił jest całkowicie inny niż w opakowaniu wielokątnym, co zwiększa wytrzymałość.

Tuby kartonowe- zastosowanie

Przystosowane do przechowywania podłużnych i wąskich przedmiotów, kartony długie sprawdzają się idealnie w:

  • transporcie plakatów dekoracyjnych;
  • transporcie materiałów reklamowych; pakowaniu kalendarzy;
  • przewożeniu map i planów projektowych;
  • transporcie materiałów papierowych, których nie sposób pomieścić w teczkach różnej maści;
  • przechowywania butelek z alkoholem- coraz więcej osób używa tego do magazynowania butelek z winem- dodatkowo istnieje możliwość personalizacji tuby;
  • transporcie prac artystycznych.

Takie opakowanie jest niezwykle wygodne w przewożeniu, szczególnie jeśli ma dodatkowo rączkę lub pasek. Kurierzy zajmujący się dostarczaniem papierowych przesyłek z pewnością doceniają taką formę transportu. Niektóre tuby mają zwyczajne, kartonowe zamknięcie, które trzeba zaklejać taśmą. O wiele lepsze jest plastikowe denko, które zabezpiecza zawartość przed zabrudzeniem. W razie deszczu lub innych niesprzyjających warunków takie zamknięcie tuby ochroni naszą cenną zawartość.

Inne rodzaje tub

Popularne są również tuby kwadratowe. Ich zaletą jest to, że w trakcie transportu istnieje mniejsze ryzyko przemieszczenia się przesyłki- okrągłe opakowania się turlają po powierzchni pojazdu, a wielokątne nie. Kolejnym typem są tuby teleskopowe, których rozmiar można regulować. Jak można zauważyć - tuby kartonowe to niezwykle różnorodny rodzaj opakowań. Kiedy musimy wysłać plakat, prace artystyczne lub zdjęcia, to tuby wysyłkowe idealnie się w tym sprawdzą. Ich ceny nie są wygórowane, dlatego biorąc pod uwagę ich trwałość i funkcjonalność, jest to jedna z najbardziej opłacalnych form opakowań do transportu. Dodatkowo są bardzo wygodne w przenoszeniu i sprawdzają się wtedy, kiedy coś nie mieści nam się w teczce lub neseserze. Solidna tektura, z której są wykonane, bardzo dobrze zabezpiecza drogocenną zawartość.


Powrót do wszystkich
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu