Waluty

W co i jak zapakować paczkę do paczkomatu?

Lubisz wysyłać paczkomatem? Przeczytaj, co zrobić, żeby przesyłka bezpiecznie dotarła do odbiorcy. Okazuje się, że nie wystarczy wydrukować etykietę adresową lub wrzucić paczkę do odpowiedniego boxu. Ważne jest również to, w co i jak zapakujesz przedmiot.

Wybierz odpowiedni karton do wysyłki

Operator paczkomatów, firma InPost zachęca, żeby opakowanie było dostosowane do zawartości przesyłki. To bardzo trafna rada. Wybierając karton do wysyłki, zwróć szczególną uwagę na to, czy zawartość nie jest ruchoma. Gdyby po wrzuceniu przedmiotu do środka pozostało sporo luzu, wysyłany towar mógłby się uszkodzić. W czasie przenoszenia lub transportu odbijałby się od ścian opakowania. Dlatego poświęć temu chwilę i sprawdź wymiary, a następnie wybierz opakowanie kartonowe niewiele większe od wysyłanej zawartości.

Nie chcesz kartonu? Przyda się folia kurierska

Ciekawą alternatywą dla opakowań z kartonu jest folia kurierska - czyli kieszeń, do której łatwo wrzucisz zawartość, zakleisz i nadasz w paczkomacie. Jeśli chodzi o pakowanie za pomocą folii, tę metodę możesz stosować, gdy wysyłasz przedmioty, którym nie zaszkodzi ściśnięcie lub zgniecenie. Ogromna zaleta folii i zarazem jej przewaga nad kartonem to wodoodporność. Z drugiej strony, nie jest to rozwiązanie ekologiczne, a klienci coraz częściej wybierają firmy, które oferują opakowania bez plastiku.

Większe przedmioty - folia stretch

Nawet w paczkomacie możesz nadać przesyłkę o sporych wymiarach lub niestandardowym kształcie. Być może nie znajdziesz odpowiedniego kartonu, a przedmiot jest bardzo wytrzymały. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem jest czarna folia stretch. To wygodna forma przygotowania paczki, w dodatku całkiem tania. Jedna rolka w zupełności wystarczy do nadania kilkudziesięciu średnich przesyłek. Ponadto, rolka folii zajmuje mniej miejsca niż stos kartonów. Mimo wszystko pamiętaj, że folia stretch nie zapewnia ochrony przez zgnieceniem lub ściśnięciem. Nie nadaje się więc do zabezpieczania delikatnych przedmiotów. Niektóre firmy z branży e-commerce łączą dwie techniki. Pakują towar w karton, a następnie owijają go folią stretch. To całkiem sprytne - opakowanie kartonowe (możliwe też, że z wypełnieniem) zapewnia ochronę, a folia chroni przed deszczem.

Zadbaj o bezpieczeństwo zawartości

Przygotowując paczkę do paczkomatu, nie zapomnij o zabezpieczeniu zawartości. Jeśli wysyłasz coś w nieco większym opakowaniu, wykorzystaj skropak. To ekologiczny wypełniacz, produkowany na bazie skrobii roślinnej i polimerów. Nieco przypomina chrupki kukurydziane, ale lepiej nie próbuj go jeść. Skropak pomoże zabezpieczyć zawartość opakowania kartonowego przed przesuwaniem się w trakcie przenoszenia.

O ochronę możesz zadbać także wtedy, gdy pakujesz towar za pomocą folii kurierskiej lub stretch. Tania i łatwo dostępna folia bąbelkową może nie jest bardzo EKO, ale pozwoli na bezpieczny transport przedmiotu do adresata.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom wiesz już, jak zapakować paczkę do paczkomatu. Pamiętaj, że za jednym razem możesz wykorzystać kilka technik. Tak czy inaczej, odbiorca z pewnością ucieszy się, gdy paczka dotrze do niego szybko i bezpiecznie.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu