Waluty

Zastosowanie folii bąbelkowej

Jest bardzo prosta w budowie, a jednak niezwykła. Powszechnie wydaje się być stosowana do pakowania delikatnych przedmiotów i zabezpieczania towarów podczas wysyłki. Znajduje też szereg innych zastosowań. Świetnie sprawdza się w ogrodnictwie, budownictwie i izolacji. Znajduje wielu fanów i entuzjastów rozrywki polegającej na strzelaniu z małych bąbelków. Jej powstanie było niewątpliwie równie niezwykłe, jak niektóre z jej zastosowań. Czym jest folia bąbelkowa jakie znamy zastosowanie folii bąbelkowej? O tym postaram  się opowiedzieć w  dzisiejszym wpisie.

Czym charakteryzuje się folia bąbelkowa

W języku polskim na określenie tego materiału używa się zamiennie dwóch wyrażeń: folia bąbelkowa lub folia pęcherzykowa. Struktura folii bąbelkowej nadaje jej właściwości, które dają szerokie możliwości zastosowania. Rozmieszczone w regularnych odstępach niewielkie pęcherzyki powietrza uwięzionego wewnątrz plastikowej folii to jej cecha charakterystyczna.

W związku z tym, folia bąbelkowa na rynku dostępna jest w różnych rozmiarach oraz kolorach. Najbardziej popularna jest jednak folia przezroczysta. Materiał jest elastyczny, miękki i z łatwością dostosowuje się kształtem do innych przedmiotów. Doskonale amortyzuje owinięte nim przedmioty podczas upadku, drgań oraz wstrząsów. Jest nieprzepuszczalny dla wody. Chroni też przed zabrudzeniem, kurzem, pyłem oraz wilgocią.

Do czego może służyć folia bąbelkowa


Folię bąbelkową, powszechnie określaną też jako pęcherzykowa, wykonuje się z tworzyw sztucznych. Przede wszystkim jej najczęstszym zastosowaniem jest ochrona przedmiotów przed uszkodzeniem w trakcie transportu lub wysyłki. Ze względu na jej właściwości jest to jeden z najlepszych materiałów do pakowania, który skutecznie zabezpiecza towar przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz amortyzuje wstrząsy i pochłania drgania. Skutecznie chroni też przed zabrudzeniem, pyłem, kurzem i wilgocią.

Faktem jest, że wynaleziono ją w drugiej połowie ubiegłego wieku. Dziś jest już powszechnie stosowana w wielu różnych branżach i okolicznościach. Znalazła nie tylko zastosowanie użytkowe. Folia bąbelkowa dostarcza też wielu osobom specyficznej formy rozrywki. Strzelanie z pęcherzyków powietrza i wsłuchiwanie się w wydawany przy tym charakterystyczny trzask polubili i duzi i mali.

Podsumowując znamy już najczęstsze zastosowanie folii bąbelkowej. Z pewnością mnogość zastosowań tego materiału, niekiedy bardzo niezwykłych, może zadziwiać. Niewątpliwie wymienione wyżej sposoby użytkowania folii bąbelkowej to tylko nieliczne i najbardziej popularne z jej niezwykłych zastosowań. W rzeczywistości jest ich zdecydowanie więcej. Dzięki własnej inwencji z pewnością samemu można znaleźć kilka dodatkowych jej zastosowań.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu