Waluty

Co pakujemy do kartonu?

Kartony to opakowania które mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykonane z wysokiej jakości tektury w znacznym stopniu ułatwiają przechowywanie i transport najróżniejszych towarów. Trudno znaleźć branżę, która nie korzystałaby z rozwiązania, jakim jest pakownie produktów w wygodne i estetyczne pudełka. Dodatkowo służą jako nośnik informacji i reklamy. Jakie są rodzaje kartonów? Co pakujemy do kartonu? Czym charakteryzują się poszczególne model, czyli kartony fasonowe i klapowe

Kartony w firmie

Z pewnością wykorzystujemy kartony do przechowywania i transportu różnego rodzaju towarów. Decydując się na wybór kartonów z E-Hurtowni Opakowań faktem jest, że użyte materiały z których są wykonane charakteryzują się doskonałą jakością oraz solidną konstrukcją. Przede wszystkim wśród szerokiego asortymentu można znaleźć produkty o różnych rozmiarach oraz kolorach. Zawsze wybierajmy kartony, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb pod względem jakości czy rozmiaru. Nasze kartony i opakowania wyposażone są w tekturę 3 i 5-cio warstwową, dzięki czemu zapakowany przedmiot jest odporny na wstrząsy i zgniecenia.

Jakie są rodzaje kartonów?

Niewątpliwie kartony różnią się w zależności od rodzaju towaru, który jest w nich przechowywany. Bezsprzecznie konstrukcja niektórych opakowań pozwala na kilkukrotne wykorzystanie ich. Natomiast złe warunki przechowywania lub nadmierna eksploatacja może zakończyć żywot opakowania po pierwszym użyciu.

Przedstawiamy zatem najpopularniejsze rodzaje kartonów:

Wybierając karton, pudełko czy opakowanie musimy określić sposób wykorzystania tego produktu – czy mają one służyć jako opakowania zbiorcze czy indywidualne. Najwyższa wytrzymałość i brak jakichkolwiek ozdób to cechy charakterystyczne dla opakowań zbiorczych. Wysoka dbałość o detale podczas projektowania i estetyka wykonania to te cechy charakteryzują opakowanie indywidualne. Odpowiedni dobór kolorów, faktury czy sposobu zamykania ma na celu zwiększenie zainteresowania produktem, który znajduje się w opakowaniu.

Opakowania klapowe…

Z pewnością najbardziej powszechnymi opakowaniami z tektury falistej są opakowania klapowe. Inne nazwy z jakimi możemy się spotkać na rynku to: pudełka klasyczne, standardowe. Jest to najprostszy i najtańszy sposób na spakowanie przeróżnych produktów w celu magazynowania lub transportu. Ekonomiczny charakter pudeł klapowych wynika z ich konstrukcji zapewniającej minimalne zużycie surowca.

…a opakowania fasonowe

Drugim rodzajem opakowań są opakowania fasonowe (inaczej mówiąc kartony wykrojnikowe). Jest to bardzo szeroka grupa wszelkiego rodzaju opakowań, które z uwagi na swoją złożoną konstrukcję trzeba je „wykroić”. Wykrojnik to odpowiednio przygotowane narzędzie do produkcji konkretnego, indywidualnego opakowania. Dzięki wykrojnikom możemy uzyskać tak naprawdę dowolny kształt i fason naszego opakowania. 

Podsumowując w zależności od pakowanych rzeczy należy dobrać karton. To co pakujemy do kartonu zależy tylko i wyłącznie od nas. Ważne, aby rzeczy były suche a kartony nie znajdowały się pod zbyt wysokim działaniem wilgoci.


Powrót do wszystkich
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu