Waluty

Folia stretch - pomoc podczas remontu

Na samo sowo ‚remont’ mamy dość – tony kurzu, problemów i wizyt w sklepie budowlanym… Aby nie zakończyło się to wszystko totalna katastrofą zabezpiecz powierzchnię w swoim domu czy mieszkania. Zamów niezwykle pomocną podczas remontu folia stretch. Pozwoli Ci to uniknąć zbędnych wydatków i zaoszczędzi mnóstwo czasu podczas sprzątania. Poniżej szukamy również pozostałych akcesorii, które pomogą nam uchronić podłogi, okna czy meble przed zniszczeniem.

Okna, podłoga, meble – folia stretch przede wszystkim


Podłoga to powierzchnia szczególnie narażona na zniszczenie podczas remontu – grozi jej nie tylko zachlapanie farbą, ale także uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak zarysowania. Są dwa sprawdzone sposoby jej zabezpieczenia. Pierwszym z nich jest położenie folii na całą długość podłogi. Ważne jest, aby folia była gruba – mocniejsza i wytrzymalsza niż ta, którą kładziemy na meble. Drugie rozwiązanie gwarantujące nam ochronę powierzchni pod stopami to zastosowanie tektury falistej. Tektura falista w roli jest o tyle wygodnym i skutecznym rozwiązaniem, gdyż jest o wiele grubsza i sztywniejsza od folii. Daje lepsze zabezpieczenie przed zarysowaniami i mamy pewność, że nie będzie się przemieszczać po podłodze tak jak folia. Tektura falista jest również dostępna w różnych nawojach. Rolki 20-sto metrowe idealne przy małym remoncie lub duże nawoje 150-cio metrowe dla profesjonalistów.


Nie możemy zapomnieć o zabezpieczeniu okien. Narażone są na pył, kurz oraz zabrudzenia farbą, którą w efekcie końcowym trudno usunąć. Często stosowanym zwłaszcza przez profesjonalistów rozwiązaniem jest streczowanie całego okna czy mebla. Do tego mogą służyć oferowane w rulonach, specjalne zabezpieczenia szyb z niewielką warstwą kleju, która znacząco poprawia ich przyleganie, a jednocześnie nie przysparza kłopotów z późniejszym usunięciem lub zwykła folia stretch w rolce. Folia stretch jest niezwykle uniwersalna. Pomoże zabezpieczyć okna i meble poprzez dokładne owinięcie. Przy użyciu folii stretch nie będziemy też mieli problemów z czyszczeniem z pozostałości kleju i łatwo ją usunąć już po remoncie.

Taśma malarska pomoc przy montażu materiałów ochronnych


Taśma malarska to niezastąpiony pomocnik każdego remontującego. Dzięki niej przymocujemy folię ochronną do ściany czy mebla lub folię stretch do okna, których nie chcemy zabrudzić podczas malowania. Taśma malarska nadaje się także do zabezpieczenia małych powierzchni, np. framug lub ram okiennych. Połączymy nią również tekturę falistą rozłożoną już na podłodze i zabezpieczymy przed przesuwaniem.Nieumiejętne usunięcie taśmy może popsuć cały efekt malowania. Niezależnie od zastosowanej ochrony czy czasu, jaki zdążył upłynąć,taśmy zawsze powinniśmy usuwać wzdłuż naklejenia lub pod kątem 90 stopni. Zrywanie ich w dół zwykle wiąże się z uszkodzeniem pomalowanej przed chwilą powierzchni.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu