Waluty

Jak przygotować paczkę do wysyłki?

Z pewnością w dzisiejszym świecie transport paczek rozrósł się niewyobrażalnie. Ogromna konkurencja i co raz niższe ceny u firm kurierskich pozwalają na łatwy handel w sieci. Jednak jeżeli jesteś nadawcą, pamiętaj, że to Twoim obowiązkiem jest odpowiednie przygotowanie paczki zanim wyruszy w drogę. Zastanawiasz się jak przygotować paczkę do wysyłki? To łatwiejsze niż myślisz. Trzymaj się poniższych 4 zasad, a będziesz miał pewność, że towar dotrze w idealnym stanie do odbiorcy.

Skontroluj zawartość paczki

Oczywistym jest fakt, że u każdego z przewoźników występuje lista przedmiotów, których niewolno wysyłać. Są to przede wszystkim pieniądze, dokumenty osobiste, rośliny, zwierzęta, dzieła sztuki i wiele innych – zależne to jest głównie od firmy kurierskiej. Jednak jeżeli już wiemy, że nasz przedmiot możemy nadać kurierem to przed zapakowaniem skontrolujmy raz jeszcze zawartość paczki. Upewnijmy się, że to co miało się znaleźć jest w środku, później nie będziesz mieć takiej możliwości.

Pakowanie –kreatywne, ale z głową

Różne przedmioty wymagają innego sposobu pakowania. Zasada jest jedna – pakuj tak by w miarę możliwości zabezpieczyć wysyłane przedmioty. Twoja paczka będzie wielokrotnie przenoszona, przewożona, mechanicznie sortowana, układana i przekładana. Musisz mieć to na na uwadze. Wykonaj w domu mały test, ale bardzo delikatnie.

Delikatna zawartość

Przede wszystkim pamiętaj, że jeżeli w twojej paczce znajdują się delikatne i kruche przedmioty, zabezpiecz je np. folią bąbelkową. Jeżeli posiadasz dodatkowe, mniejsze pudełko zapakuj w nie również. Układając w kartonie postaraj się aby towar znalazł się w centralnej części paczki i nie dotykał jego ścianek. Ułóż wszystkie wysyłane przedmioty w kartonie. Pozostałe wolne przestrzenie koniecznie wypełnij wypełniaczem, styropianem, folią bąbelkową, czy kulkami zwiniętego papieru. Przedmioty w paczce muszą być unieruchomione, tak by nie mogły swobodnie przemieszczać się po nim w czasie transportu. Z pewnością pozbycie się wszystkich wolnych przestrzeni dodatkowo nadaje sztywności paczce, będzie ona mniej podatna na odkształcenie.

Nie łącz i nie owijaj!

W żadnym wypadku nie łącz kilku paczek w jedną przesyłkę! Nawet sklejona taśmą nie gwarantuje, że dotrze w jednym kawałku. Folia stretch pomoże Ci w zabezpieczeniu pojedynczego opakowania, a nie kilku paczek zwiniętych w jedną przesyłkę. Jest to nawet zabronione przez firmy kurierskie. W takim wypadku przesyłka może nawet powrócić do nadawcy i zostanie On obciążony karą finansową.

Bądź czujny – sprawdź 2 razy

Koniecznie sprawdź poprawność etykiet, adresów i danych. Pamiętaj, kurier ma obowiązek nakleić etykiety w Twojej obecności, jeśli nie ma ich przy sobie, zapomniał – nie wydawaj swojej paczki. Jeśli wysyłasz kilka paczek, koniecznie sprawdź czy etykiety zostały prawidłowo naklejone. Dobrą praktyką jest dodatkowe naklejenie własnych naklejek z adresem. Wiele problemów z realizacją transportu dotyczy właśnie błędnie naklejonych etykiet.

Podsumowując jeżeli przestrzegamy 4. podstawowych kroków jak przygotować paczkę do wysyłki i zachowujemy czujność na każdym etapie pakowania to nie będziemy mieć problemów.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu