Waluty

Jak wykorzystać opakowania z nadrukiem do promocji firmy?

Nowoczesny marketing wymaga coraz bardziej wyrafinowanych działań reklamowych. Dziś nie wystarczy stworzyć oferty w serwisie internetowym, aby osiągnąć sukces. Należy stale prowadzić intensywne działania marketingowe w różnych kanałach komunikacji z odbiorcami. Jedną z mniej typowych możliwości jest znakowanie opakowań sprzedawanych produktów.

Rozpoznawalność marki na rynku

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej bardzo istotne jest zbudowanie świadomości marki, a następnie zwiększanie jej rozpoznawalności na rynku. Z różnego typu opakowań korzystają zarówno małe, jak i duże firmy. Niczym niewyróżniające się tekturowe pudełka nie będą atrakcyjne i po rozpakowaniu produktów szybko znajdą się w koszu. Umieszczenie znaku firmy na opakowaniach pozwoli podkreślić unikalny charakter serwisu i rozpocząć wymianę informacji z klientem jeszcze przed użyciem zamówionych towarów.

Zwiększenie zainteresowania odbiorcy

Opakowania z personalizowanym nadrukiem pozwalają na prezentację logo lub sloganu reklamowego firmy na etapie transportu produktów. Może być to niespodzianka dla odbiorcy, który z pewnością doceni niebanalne działania reklamowe. Warto zwrócić uwagę, że kartony z nadrukiem zwracają uwagę nie tylko odbiorców firmy. Pudełka wyróżniają się podczas przesyłki produktów, dlatego zobaczy je wiele osób, które normalnie nie miałyby okazji nawiązać kontaktu z firmą. Potencjalni klienci zapamiętają przekaz umieszczony na pudełku i sprawdzą szczegóły oferty umieszczonej na stronie internetowej. W ten sposób możliwe jest znaczne rozszerzenie grupy odbiorców, bez konieczności inwestowania dużych środków finansowych.

Pudełka dopasowane do charakteru towarów

Opakowania kartonowe z nadrukiem mogą mieć typowe prostokątne kształty, można je też dopasować do charakteru i rozmiaru sprzedawanych produktów. Mogą mieć ścięte rogi lub inne nietypowe kształty, które będą kojarzyć się jednoznacznie z ofertą firmy. Do pakowania niektórych produktów można wykorzystać uniwersalny foliopak kurierski z nadrukiem. Pierwsze doświadczenie klienta jest bardzo ważne z punktu widzenia zachowania pozytywnej relacji w dłuższym czasie. Profesjonalnie zapakowany produkt zwiększa ocenę zakupu i powoduje natychmiastowe skojarzenie z marką. Dzięki temu zakupy będą dokonywane przez klientów chętniej niż w firmach pakujących towary w opakowania pozbawione wyrazu.

Taśma podkreślająca dbałość o szczegóły

Podczas pakowania towarów warto zwrócić uwagę także na używaną taśmę pakową. Firma dbająca o wizerunek marki jest uważana za bardziej rzetelną i godną uwagi, Może to podkreślić taśma z nadrukiem, którą będą zaklejane wszystkie pudełka kartonowe przeznaczone do transportu. Dodatkowo możliwe jest użycie taśmy w kolorze kojarzącym się z firmą. Podkreśli to niebanalny charakter opakowania i sprawi, że kartony z nadrukiem będą sprawiać wrażenie w większym stopniu przygotowanych indywidualnie dla klienta.

Atrakcyjne pudełka mogą być też używane do magazynowania różnych przedmiotów w domu, dzięki czemu odbiorca będzie stale przypominał sobie o marce i częściej wracał do asortymentu umieszczonego w sklepie online. Pozwoli to wyróżnić firmę na tle konkurentów rynkowych. Są to realne korzyści biznesowe, które można uzyskać bez względu na rozmiar przedsiębiorstwa i charakter prowadzonej działalności.


Powrót do wszystkich
Czat udostępnia Firmao.pl CRM
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu