Waluty

Jak zapakować upominek dla kontrahenta?

Wybór opakowania na prezent firmowy jest tak samo ważne, jak wybór samego prezentu. Niezależnie od tego, czy chcesz obdarować kontrahenta firmowym drobiazgiem, czy inną pamiątką ciekawy, nietuzinkowy projekt opakowania może wyróżnić Twój prezent spośród innych upominków biznesowych.

Oprócz dobrze znanego papieru pakowego w różnych kolorach i teksturach istnieje wiele atrakcyjnych sposobów na to, aby upominek biznesowy prezentował się niepowtarzalnie, był ciekawy i zapadało w pamięć.

Klasycznie i bez ekstrawagancji?

O ile upominek dla kontrahenta sam w sobie może być nietypowy, o tyle opakowanie powinno być raczej stonowane, proste i eleganckie. Idealnym wydaje się opakowanie tekturowe, karton z logo firmy, który nie dominuje wyglądem i jest przyjazne dla środowiska. Kreatywnym i oryginalnym rozwiązaniem opakowania jest także kartonowe, wycinane opakowanie w postaci biznesowej teczki lub torba papierowa z logo firmy.

Pudełko, torba lub teczka mogą pochodzić z materiałów z recyklingu, co nada im specyficznego, nieco retro wyglądu i będzie ukłonem w stronę ochrony naszej planety.

Przy pakowaniu prezentów o charakterze formalnym należy pamiętać, aby nie przesadzić z dekoracją opakowania, upiększeniami i ozdobami. Im prostsza forma opakowania, tym poważniej wypadamy w oczach obdarowywanego. Opakowanie jest zatem odpowiedzialne za pierwsze wrażenie, jakie zostawi upominek biznesowy, ale także może stać się odzwierciedleniem wizerunku i wartości Twojej firmy.

Estetycznie i bezpiecznie

W wypadkach kruchych, delikatnych czy szklanych podarunków samo piękne zapakowanie prezentu nie wystarczy. Opakowanie musi być także bezpieczne. Eko wypełniacze do paczek i wkłady zapewniają bezpieczny transport pamiątek, a często pełnią również funkcję estetyczną. Wśród najpopularniejszych wypełniaczy należy:

  • papier cięty w różnych kolorach
  • sizal
  • wióry drewniane

Niestandardowe i ponadprzeciętne opakowania

Zdarza się często, że standardowe opakowanie nie jest kompatybilne się z zawartością prezentu firmowego, który wymaga bardziej wyeksponowanej oprawy. W takich przypadkach dostępne są alternatywne opcje, czyli niestandardowe pomysły na prezenty biznesowe. Wśród najciekawszych należy wymienić:

  • Tuba tekturowa, która ze względu na nietypowy design, wzmocnione boki, gwarantuje ochronę umieszczonych w niej prezentów przed uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Kosze podarunkowe, które z powodzeniem wykorzystywane są do pakowania prezentów składających się z wielu elementów. Przy estetycznym zapakowaniu kosza pomocną okaże się taśma z nadrukiem firmowym.

Powrót do wszystkich
Rozwiń stopkę Zwiń stopkę
Kliknij, aby zamknąć podgląd produktu